De laatste pallets met kersen van teler ZZ2 uit het noorden van Zuid-Afrika zijn maandag vertrokken naar klanten die graag willen betalen voor deze in oktober zeldzame kersen.
Oktober is de maand net na het einde van het kersenseizoen in Canada en voordat Chili en de Westkaap in Zuid-Afrika beginnen met hun oogsten. Chris Swart van Core Fruit geeft aan dat de vraag naar deze vroege Zuid-Afrikaanse kersen op dit moment bijzonder gunstig is. Ze worden snel verkocht in het Midden-Oosten, het Verre Oosten en het Verenigd Koninkrijk.
© Core Fruit
Traditioneel waren Europeanen niet geïnteresseerd in kersen buiten het reguliere seizoen, dat vaak samenvalt met de kerstperiode, merkt hij op. Maar nu neemt zelfs daar de vraag toe.
Voor dit seizoen was de verwachting dat Canada mogelijk langer actief zou blijven, maar sneller dan verwacht meldden klanten dat de Canadese kersen al uitverkocht waren en verliep de overgang voorspoedig. "Onze kersen waren er en gingen snel de markt op en weer af." Hoewel regen het eind van de oogst iets verkortte, hebben ze hun doel bereikt.
© Core Fruit
Hoge verwachtingen voor steenfruit
In de West-Kaap worden nectarines nu al ongeveer drie weken verpakt. De pruimenoogst volgt over twee tot drie weken. "Op dit moment ziet het steenfruitseizoen er erg positief uit wat betreft volume en kwaliteit," merkt hij op, "en de belangrijkste reden daarvoor is de droge, warme lente die we dit jaar hebben gehad." Vooral het suikergehalte en de kleur van het fruit lijken duidelijk verbeterd, voegt hij toe.
Voor steenfruit gelden in de VS en China vrijwel dezelfde eisen
Zuid-Afrikaans steenfruit heeft een plekje veroverd op de Amerikaanse markt, en dat willen ze niet laten schieten, zegt hij. "In de VS horen we dat ons steenfruit als beter wordt beschouwd dan het Zuid-Amerikaanse alternatief en bovendien iets eerder op de markt komt."
De volumes Zuid-Afrikaans steenfruit zijn echter veel kleiner dan die uit Chili. "Onze eetkwaliteit vormt een onderscheidende factor in de VS. De volumes die daarheen gaan zijn dus beperkter, maar we sluiten die markt niet uit."
Zuid-Afrika kan voor het eerst steenfruit naar China exporteren, en gelukkig zijn, zo merkt hij op, de specificaties en verzendprotocollen die China hanteert vrijwel gelijk aan die van de Verenigde Staten.
Voor meer informatie:
Chris Swart
Core Fruit
Tel: +27 21 863 6300
http://www.corefruit.com/