Om aan zoveel mogelijk wensen en behoeften te voldoen, heeft de Italiaanse machinebouwer GNA Robinia ontworpen, een continue verticale verpakkingsmachine. Een flinke stap voorwaarts, want tot op de dag van vandaag stond het bedrijf vooral bekend om zijn intermitterende machines.
"Hoewel we slechts een middelgroot bedrijf zijn, stellen we een ruim assortiment machines ter beschikking en slagen we erin om veelzijdig te zijn met technologisch geavanceerde oplossingen, die voldoen aan de behoeften van elke klant. Want die zijn er steeds op uit zich te onderscheiden van hun concurrenten", zeggen de bedrijfsleiders. "De nieuwste toevoeging aan ons assortiment speelt in op de behoefte om hogere prestaties te leveren op het gebied van productiviteit, vooral in de lijnen voor één product en in het segment van diepgevroren en industriële producten."
Massimiliano Nucci, Valerio Nucci, Gabriella Bolzoni, Carlo Iannuzzi en Loris Di Paolo van de Italiaanse machinebouwer GNA, op hun stand in Macfrut 2023
Nat en droog in zakken van verschillende afmetingen en vormen
"De verpakkingsmachine is bedoeld voor de sectoren van vers gesneden groenten en fruit, gedroogd fruit, diepgevroren producten en industriële verwerking", leggen de bedrijfsleiders uit. "De machine is ontworpen om verpakkingen tot 350 mm breed te verwerken met een maximale verpakkingssnelheid van 100 stuks per minuut. Ze is gebouwd met een open frame-ontwerp in AISI 304 roestvrij staal en garandeert een uitstekende ontsmetting, zelfs in moeilijke omgevingen."
Groenten verpakt met de Robinia continue verticale verpakkingsmachine
Robinia kan verpakkingen uitvoeren met plastic en composteerbare flexibele folie, monomaterialen, laminaten, papier (mono-versie of gekoppeld aan andere materialen zoals flexibele folies, cellulose en naturflex, composteerbare folies, Pla) en papier+mesh (ook textiel).
"Naast het nieuwe elektronische platform, waardoor onze machine in 'box motion'-modus kan werken met hogere sealtijden en -druk en dezelfde prestaties krijgt als een machine met een roterende bek, is Robinia innovatief in het longitudinale sealsysteem met hete lucht en in de technologie van het slepen van het verpakkingsmateriaal met behulp van riemen met een afzuigsysteem", vervolgt het bedrijf. "Dit elimineert de wrijving tussen de folie en de vormbuis, en de continue werking vermindert de spanning op het verpakkingsmateriaal, waardoor de prestaties verbeteren."
De Robinia continue verticale verpakkingsmachine
"Het multi-protocol bedieningspaneel met 10" scherm, perfect geïntegreerd in de machine, maakt het ook mogelijk om aan alle functionele eisen te voldoen, zoals: aansluiting op afstand van de machine op externe systemen, voor diagnose en hulp op afstand; aansluiting op het corporate MES (Manufacturing Execution System) voor beheer en productiecontrole", concluderen de bedrijfsleiders.
Voor meer informatie:GNA s.r.l.
Via Progresso, 15 - z.i. Ponte Rizzoli
40064 Ozzano dell'Emilia (BO) - Italië
Tel: +39 051 799226
info@gnasrl.com
www.gnasrl.com