U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Afhankelijkheid van Amerikaanse cloud te verminderen

Lidl-moederbedrijf gaat IT leveren aan DNB

De Nederlandsche Bank (DNB) gaat samenwerken met het Duitse Schwarz Digits, moederbedrijf van Lidl, om minder afhankelijk te worden van Amerikaanse cloudbedrijven zoals Amazon, Microsoft en Google, schrijft De Telegraaf. Het gaat om een groot contract voor IT-diensten als onderdeel van een bredere verschuiving naar Europese cloudoplossingen.

Aanleiding is de groeiende zorg over geopolitieke risico's en de macht van Amerikaanse techbedrijven over data. Omdat Amerikaanse autoriteiten in sommige gevallen toegang kunnen krijgen tot data op servers, willen financiële instellingen hun afhankelijkheid verkleinen.

Europese alternatieven zijn echter nog in ontwikkeling en niet altijd even stabiel of geavanceerd als de Amerikaanse systemen. DNB erkent daarom dat de overstap een geleidelijk proces is.

Bron: De Telegraaf

Gerelateerde artikelen → Zie meer