U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Sterke eindspurt na trage start van Italiaans kiwiseizoen

"Een positief seizoen, zeker in de tweede helft", zegt Cristian Moretti, directeur van coöperatie Agrintesa over het kiwiseizoen 2025/26. "We hebben meer volume geoogst dan in 2024, toen de opbrengst vrij mager was. Er zijn nieuwe aanplanten in productie gekomen, vooral van gele kiwi. Onze belangrijkste teeltgebieden liggen in Emilia-Romagna, Lazio en Calabrië."

© Cristiano Riciputi | AGF.nl

Agrintesa ontving van zijn leden in totaal 53.000 ton kiwi, zowel geel als groen. De oogst van Hayward kiwi's alleen al groeide met 14 procent ten opzichte van 2024. "De markt heeft het goed opgepakt, al hadden we tot februari wel wat meer verwacht. Vanaf begin maart trok de vraag aan en lagen de prijzen op een bevredigend niveau. Dat heeft waarschijnlijk meerdere oorzaken, maar de belangrijkste is dat er in het voorjaar nog maar weinig partijen in Europa zijn met grote hoeveelheden goed bewaarde kiwi's. Er zijn dus minder aanbieders op de markt, er is minder product beschikbaar, en dan maakt kwaliteit het verschil: wie een goed bewaarde kiwi van hoge kwaliteit heeft, kan nu mooie prijzen vragen. In de eerste helft van het seizoen is Griekenland al jaren de scherpste concurrent, zowel qua aanbod als qua prijs."

© Cristiano Riciputi | AGF.nl

"Agrintesa staat al lang bekend als een vaste waarde in de kiwisector en wordt in Europa gezien als een betrouwbare partner voor supermarktketens. Wat ook opvalt: de verkoopprijs van de Hayward kiwi ligt momenteel hoger dan een jaar geleden. Dat is goed nieuws voor de uitbetaling aan de telers."

Agrintesa heeft nog gangbare en biologische kiwi's beschikbaar tot eind mei. Het bedrijf richt zich niet alleen op de binnenlandse markt, maar verkoopt vooral in het buitenland. Duitsland, Scandinavië, Groot-Brittannië en Polen zijn de belangrijkste afzetmarkten, maar er wordt door heel Europa geleverd. "We hebben ook kiwi's overzee afgezet", besluit Moretti, "maar het grootste deel van het product is in Europa gebleven."

Voor meer informatie:
Coop Agrintesa
Via G. Galilei, 15
48018 Faenza (RA) – Italië
Tel: +39 (0)546.619111
[email protected]
www.agrintesa.it

Gerelateerde artikelen → Zie meer