"Het laatste deel van het Siciliaanse citrusseizoen kende een goede vraag op de markt, maar ook wat problemen door het weer de afgelopen maanden", stelt Alessandro Barbera, eigenaar en algemeen directeur van Barbera International. Het bedrijf is gevestigd aan de voet van de Etna.
"Het bloedsinaasappelenseizoen is een paar weken eerder afgesloten dan gepland. De hoeveelheden vielen lager uit dan verwacht, maar de kwaliteit was uitstekend. Dat hebben we bereikt door de kwaliteitscontroles flink aan te scherpen. Daardoor belandde zo'n 40% meer product als klasse II."
Dat hoge uitvalpercentage was een bewuste keuze om de kwaliteit te garanderen. "Wat me ook zorgen baart", zegt de directeur, "zijn de stijgende brandstofkosten. We proberen die extra kosten zoveel mogelijk zelf op te vangen, maar dit is iets wat we niet kunnen negeren. Hoe de markt hierop reageert, zullen we stap voor stap moeten afwachten."
Ondertussen zorgt een staking van vrachtwagenchauffeurs tegen de hoge brandstofprijzen voor grote problemen. De Siciliaanse telers zijn daarvan de dupe, want zij staan het zwakst in de keten. "Ik vind dat de chauffeurs hun protesten beter kunnen richten op de grote knooppunten van het nationale transportnetwerk", zegt Alessandro Barbera. "Zoals hun Franse collega's doen, die vanuit Parijs de hoofdwegen blokkeren. Nu treffen ze de Siciliaanse telers onterecht en dat doet enorme schade aan de hele keten. Voor ons betekent het dat onze vroege oogst en afzet van netmeloenen meteen al in de beginfase vastlopen. We moeten maar geduld hebben en hopen dat de overheid tegemoetkomt aan hun eisen."
"Deze week zijn we aanwezig op Macfrut, van 21 tot en met 23 april, in het gezamenlijke paviljoen van de regio Sicilië, een van de partners van de beurs. Je vindt ons in hal D1, stand 067/107. De beurs is een goede gelegenheid om bij te praten met inkopers en andere spelers uit de sector, het lopende seizoen te bespreken en vooruit te kijken naar de zomer."
© Barbera International S.R.L.
Start van het meloenenseizoen
"De vraag naar Siciliaanse netmeloenen is enorm. Wij telen ze in tunnels van 4 meter breed en 2 meter hoog. De tunnels zijn gemaakt van technologisch geavanceerde plastic folie die UV-straling filtert en de planten en vruchten beschermt tegen schade door de zon. Deze methode zorgt niet alleen voor een betere kwaliteit, maar zorgt er ook voor dat de meloenen eerder rijp zijn. Zo zijn ze al vroeg in het voorjaar beschikbaar op de markt."
© Barbera International S.R.L.
"De beurs in Rimini is ook de gelegenheid om met onze handelspartners de planning voor het druivenseizoen door te nemen. De verwachting is dat dit seizoen rond begin juni van start gaat, met vroege rassen met en vooral zonder pitten. Dat hangt natuurlijk wel af van hoe het weer de komende weken uitpakt."
© Barbera International S.R.L.
"Al onze merkproducten zijn gericht op duurzaamheid", besluit Alessandro Barbera. "In onze citrusgaarden werken we met een slim systeem dat het weer en de luchtvochtigheid in de gaten houdt. Gecombineerd met een modern druppelirrigatiesysteem onder de grond kunnen we het waterverbruik met zo'n 30% verlagen. De planten krijgen precies genoeg water, wat ons jaarlijks ongeveer 94 miljoen liter water bespaart."
Voor meer informatie:
Alessandro Barbera
Barbera International
Via Catania, 7
95031 Adrano (CT) – Italië
Tel: +39 (0)95 760 1071
[email protected]
www.barbera-international.com