U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Vrijdag starten de nieuwe Mercosur-handelsregels

Op 1 mei gaat het vrijhandelsakkoord tussen de EU en de Mercosur-landen (Brazilië, Argentinië, Uruguay en Paraguay) voorlopig in. Daardoor verdwijnen veel handelstarieven, ook op landbouwproducten. Het akkoord vormt een van de grootste vrijhandelszones ter wereld en moet Europese export stimuleren, terwijl ook meer Zuid-Amerikaanse landbouwproducten de EU binnenkomen.

Het verdrag ligt al jaren onder vuur, vooral bij Europese landbouwlanden en delen van het Europees Parlement, vanwege zorgen over oneerlijke concurrentie. Een definitieve goedkeuring door het Europees Parlement volgt mogelijk pas na een uitspraak van het Europees Hof van Justitie, vermoedelijk niet vóór 2027.

Bron: Vilt

Gerelateerde artikelen → Zie meer