Musgrave Noord-Ierland kondigt investering van €27 mln aan en opent conceptstore
Musgrave Noord-Ierland heeft een investeringsprogramma van €27 mln aangekondigd voor zijn winkels in 2026. De retailer, die de merken SuperValu, Centra en Mace voert, heeft ook een vernieuwde conceptstore geopend in Newcastle: Centra The Barbican. De vernieuwde winkel biedt een uitgebreider aanbod van verse producten en delicatessen, koffie en eten voor onderweg, en een premium assortiment aan alcoholische dranken.
Bron: talkingretail.com
Duitsland: Groei Edeka valt terug
De Duitse supermarktgroep Edeka groeide vorig jaar minder snel dan het jaar daarvoor. In 2025 steeg de omzet met 2,7% naar €77,3 mld. In 2024 bedroeg de groei nog 6,5%. De circa 3.200 zelfstandige retailers zagen hun gezamenlijke omzet met 4,6% stijgen naar €42,7 mld. Netto Marken-Discount groeide met 1,6% naar €17,9 mld. Ook dat groeitempo ligt lager dan in 2024.
Bron: retaildetail.eu
VK: Abu Bakr-supermarkt uit Leeds bij beste 100 zelfstandige winkels
Abu Bakr Supermarket is door Better Retailing opgenomen in de Top 100 van beste onafhankelijke winkels in het Verenigd Koninkrijk, als onderdeel van de Better Retailing Awards 2026.
De keten, met vier winkels in Leeds en één in Batley, groeit snel en onderscheidt zich door klantgerichtheid, innovatie en een sterke band met de lokale gemeenschap. Het gaat om een gemakswinkel-formule (convenience store), gericht op dagelijkse boodschappen met ruime openingstijden, een sterk versaanbod en een assortiment dat is afgestemd op de lokale, vaak cultureel diverse gemeenschap, waaronder halal-producten.
Directeur Hamza Hussain noemt de erkenning een belangrijke mijlpaal en schrijft het succes toe aan het team en de trouwe klanten. Tegelijkertijd ziet het bedrijf dit als een stimulans om verder uit te breiden binnen en buiten Leeds.
Met deze vermelding versterkt Abu Bakr Supermarket zijn positie als opvallende onafhankelijke retailer in Yorkshire.
Bron: retailtimes.co.uk
Italië: Coop Alleanza 3.0 boekt winst van €38,5 mln in 2025
Coop Alleanza 3.0 heeft in het boekjaar 2025 een geconsolideerde winst behaald van €38,5 miljoen, een stijging van €20,4 miljoen ten opzichte van 2024. De retailomzet kwam uit op €5,87 miljard, wat neerkomt op een groei van 2,3%. Daarmee zet de coöperatie de positieve lijn voort sinds de fusie in 2016.
De kernactiviteiten in de grootschalige retail verbeterden duidelijk: het verlies werd teruggebracht tot €15 miljoen. Huismerkproducten blijven belangrijk en zijn goed voor 31% van de omzet. Binnen het assortiment liet met name vers een groei zien, met een stijging van 5,3% in de verkoop van groente en fruit en 3,3% in versproducten in het algemeen. Daarnaast keerde de coöperatie €160 miljoen aan voordelen uit aan haar leden.
Ook buiten retail presteerde het bedrijf sterk, met een overschot van €101,8 miljoen uit financiële en vastgoedactiviteiten en investeringen.
Op expansiegebied opende Coop Alleanza 3.0 in 2025 drie nieuwe winkels en werden 40 vestigingen vernieuwd. In totaal is sinds 2023 ongeveer de helft van het winkelnetwerk gemoderniseerd. Hiervoor werd meer dan €100 miljoen geïnvesteerd, naast eerdere investeringen van €130 miljoen tussen 2023 en 2025 en nog eens €11 miljoen begin 2026.
Volgens voorzitter Domenico Trombone laten de resultaten een duidelijk herstel en groeitrend zien. Ondanks een onzeker economisch klimaat wil de coöperatie de komende jaren verder uitbreiden en het winkelnetwerk versterken.
Bron: esmmagazine.com
België: Dit zijn de trends voor het barbecueseizoen 2026 bij Colruyt
Colruyt Group liet weten: "Het Belgische barbecueseizoen in cijfers: 1,5 miljoen kroppen ijsbergsla. Kant-en-klare bereidingen zoals teriyakigroenten, Italiaanse groenten met pesto en mozzarella, of gegrilde groenten met feta zijn gebruiksklaar en verkrijgbaar in het diepvriesassortiment. Daarnaast maken gesneden groenten, fruit en snackgroenten ook het verschil. Fruit is eveneens in opmars: 1 op de 5 millennials grilt fruit op de barbecue. Naast ananasspiesjes doen ook andere fruitsoorten hun intrede, terwijl diepgevroren fruit zoals watermeloenblokjes en passiefruit steeds vaker wordt gebruikt in cocktails en mocktails. De frisse kleuren van fruit zorgen bovendien voor gerechten die opvallen en uitnodigen om te delen."
Bron: press.colruytgroup.com
Zweden: Greenfood publiceert jaar- en duurzaamheidsverslag 2025
De netto-omzet over het boekjaar 2025 van het Zweedse Greenfood bedroeg SEK 5.796,6 mln (€ 533,76 miljoen), wat neerkomt op een groei van 2,7% ten opzichte van het voorgaande jaar. De gecorrigeerde EBITDA steeg met 20,3% naar SEK 461,1 mln. In 2025 bedroeg de netto-omzet in AGF SEK 2.906,8 mln, een daling van 2,7% ten opzichte van het voorgaande jaar. Die daling is vooral te verklaren door aanhoudende voorzichtigheid in de markt en een focus op activiteiten met stabiele en duurzame marges.
Bron: greenfood.se
Makro Spanje boekt hogere omzet en winst over volledig boekjaar
Grossier Makro Spanje rapporteerde een omzetstijging van 8% naar €1,87 mld over het boekjaar 2024/2025. De nettowinst meer dan verdubbelde naar €31,8 mln. De groei werd vooral gedreven door ultraverse producten. Categorieën zoals vlees, vis, groenten en fruit groeiden met 14,4% en waren goed voor 30,1% van de totale omzet.
Bron: esmmagazine.com
Intermarché België mikt op omzet van €3 mld in 2030
Ondanks logistieke uitdagingen en enkele faillissementen na de overname van Mestdagh, wil Intermarché in 2030 een omzet van €3 mld behalen in België. Verdere uitbreiding is gepland, onder meer via het stedelijke winkelformaat Intermarché Express.
Bron: retaildetail.eu
Starship Technologies bereikt tien miljoen autonome bezorgingen in Europa en de VS
Starship Technologies meldt dat het de grens van tien miljoen autonome bezorgingen heeft bereikt. De vloot van meer dan 3.000 zelfrijdende robots, actief op zo'n 300 locaties in acht landen, heeft inmiddels meer dan 22 miljoen kilometer aan praktijkdata verzameld en is ongeveer 200 miljoen keer een weg overgestoken.
Bron: retailtechinnovationhub.com