U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Vrije marktprijzen Keniaanse avocado lager dan contractprijzen

Keniaans avocadoseizoen in de EU verloopt traag door Peruaanse concurrentie

Het Keniaanse avocadoseizoen verloopt moeizaam. Dat komt door sterke concurrentie en ingewikkelde logistiek. Dat zegt Miqdad Hassan Nandwa, directeur van Fawakih, een teler en exporteur van exotisch fruit.

"We exporteren naar het Midden-Oosten, China, India en Turkije. De meest gevraagde variëteit in deze markten is de Fuerte, in middelgrote en kleine maten. De vraag is goed en het seizoen verloopt prima in deze markten", aldus Nandwa.

Op de Europese markt liggen de zaken anders. Daar hebben Keniaanse exporteurs niet alleen te maken met logistieke problemen, maar ook met een groot aanbod Peruaanse avocado's. Nandwa: "Het seizoen loopt langzaam in Europa, omdat er enorm grote volumes uit Peru komen. Het gaat hier om Hass-avocado's." De contractprijzen liggen ongeveer op hetzelfde niveau als vorig seizoen. De vrije marktprijzen zijn wel lager, volgens Nandwa.

Het Keniaanse avocado-exportseizoen begon al onder moeilijke omstandigheden. Het conflict in het Midden-Oosten verstoort belangrijke scheepvaartroutes, zoals die door de Rode Zee, en drijft de luchtvrachttarieven op. De export naar Azië gaat echter goed en compenseert de problemen in andere regio's.

Ondanks de trage vraag in Europa blijven de prijzen voor Keniaanse avocado's stabiel. Dat komt door een sterke vraag op de lokale markt, met name vanuit verwerkingsbedrijven.

Voor meer informatie:
Elmiqdad Hassan Nandwa
Fawakih
Tel: +254 729 226831
[email protected]
www.fawakihimportandexport.co.ke

Gerelateerde artikelen → Zie meer