U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

China exporteert steeds meer bewerkte kastanjes naar Europa

De belangrijkste kastanjeregio's in China bevinden zich momenteel in een cruciale fase van hun jaarlijkse groeicyclus. In gebieden als Tai'an en Linyi, in de provincie Shandong, begint de uitloop en bloei doorgaans half tot eind april. Het oogstseizoen concentreert zich tussen begin september en begin oktober, waarbij de sectorbreed gehanteerde startdatum voor de oogst rond 5 september ligt.

Tai'an Yihang Chestnut Origin Factory is een verwerker en exporteur van kastanjes in de provincie Shandong. De verse, gepelde kastanjes en diepgevroren kastanjekernen van het bedrijf worden geëxporteerd naar meer dan 20 landen en regio's, waaronder Zuidoost-Azië, het Midden-Oosten, de Verenigde Staten, Zuid-Korea en Europa. Het jaarlijkse exportvolume bedraagt meer dan 100 gekoelde containers.

Volgens de heer Sun, salesmanager van het bedrijf, waren de klimaatomstandigheden in belangrijke teeltgebieden zoals Hebei en Shandong tijdens het seizoen 2025 overwegend gunstig. Er was voldoende zon en stabiel weer tijdens de rijpingsperiode, wat de suikeropbouw en smaakontwikkeling ten goede kwam. Daardoor lag de oogst duidelijk hoger dan in 2024, met een homogenere sortering, een betere kwaliteit en een groter aandeel premiumproduct.

© Yihang

Markt onder druk door groter aanbod
"Met de toegenomen aanvoer is ook de balans tussen vraag en aanbod verschoven," aldus Sun. "Hoewel de telersprijzen dit seizoen iets hoger liggen dan in dezelfde periode vorig jaar, blijft de consumentenvraag relatief terughoudend. In de markt is duidelijk zichtbaar dat topkwaliteit ook echt hogere prijzen realiseert, waardoor het prijsverschil tussen premium en standaardproduct verder oploopt."

Vanuit marktcyclus bezien starten de kastanjeverkopen doorgaans in september, wanneer de nieuwe oogst beschikbaar komt, en lopen ze door tot rond het Chinees Nieuwjaar. De piek in de handel ligt tussen september en december. Deze periode stelt hoge eisen aan voorraadbeheer en leveringscapaciteit van bedrijven.

Export verschuift naar meer toegevoegde waarde
De export van Chinese kastanjes laat de afgelopen jaren een stabiel stijgende lijn zien. Volgens Sun verschuift de sector geleidelijk van de uitvoer van hele kastanjes in de schil naar producten met meer toegevoegde waarde, zoals diepgevroren kastanjekernen en kant-en-klare producten. Vooral in het verwerkte segment is de groei sterker, wat wijst op veranderende consumptiepatronen op buitenlandse markten.

Aan de vraagzijde genieten kastanjes uit Tai'an een sterke reputatie dankzij hun zoete smaak, kruimige structuur en het gemak waarmee ze te pellen zijn. Met name kastanjes uit Taishan en Hebei zijn populair op markten als Japan, Zuid-Korea, Zuidoost-Azië en het Midden-Oosten, evenals onder overzeese Chinese gemeenschappen. Door de groeiende aandacht voor gezonde voeding winnen kastanjes als natuurproduct aan terrein bij lokale consumenten, met toepassingen in onder meer bakkerijproducten, desserts, stoofgerechten en ready-to-eat snacks.

Wat betreft concurrentie binnen de sector ligt het onderscheid tussen exporteurs volgens Sun vooral in de kracht van de keten en de productopbouw. Bedrijven met directe toegang tot teeltgebieden, gestandaardiseerde processen en een goed ontwikkelde koelketen hebben een duidelijke voorsprong als het gaat om constante kwaliteit en jaarrond beschikbaarheid. Daarnaast spelen strengere eisen rond voedselveiligheid en compliance op internationale markten een steeds grotere rol. Exporteurs met ruime ervaring en een uitgebreid certificeringspakket zijn daardoor beter gepositioneerd om langdurige en stabiele handelsrelaties op te bouwen.

© Yihang

Yihang Food Chestnut Factory in Tai'an beschikt over zeven koelcellen en produceert jaarlijks 8.000 ton verse kastanjes. Het bedrijf levert kastanjes in de schil, diepgevroren gepelde kastanjes en kant-en-klare verpakkingen voor uiteenlopende klanten. Het bedrijf heeft certificeringen zoals FDA, HACCP en ISO22000. "We willen onze aanwezigheid in Europa, de Verenigde Staten, Zuid-Korea, het Midden-Oosten en Zuidoost-Azië uitbreiden. We zijn op zoek naar importeurs, groothandelaren, bakkerijen, horecapartners, supermarkten en e-commercemerken voor een langdurige samenwerking."

Voor meer informatie:
Leo Sun
Yihang Food Chestnut Factory, Tai'an
[email protected]
https://freshchestnut.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer