U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Egyptische aardbeiensector stuurt aan op krimp na lage prijzen en overaanbod

Het Egyptische seizoen voor verse aardbeien is drie weken geleden geëindigd en heeft plaatsgemaakt voor het seizoen van diepvriesaardbeien, na een turbulent seizoen dat werd gekenmerkt door overaanbod, lage prijzen, zorgen over de kwaliteit van plantmateriaal en logistieke complicaties. Professionals in de sector zijn het erover eens: er zijn lessen geleerd en er is hoop dat het volgende seizoen enige verlichting zal brengen voor de sector.

Emad Mahdy, CEO van Fayruz Nurseries, is van mening dat er dit seizoen te veel spelers actief zijn in de sector. "Ik denk dat veel investeerders die recent zijn ingestapt in de aardbeienteelt, aangetrokken door aantrekkelijke marges, de sector weer zullen moeten verlaten. Langjarige aardbeientelers, voor wie dit een strategisch gewas is, zullen actief blijven. Er zal daarom zeker een krimp plaatsvinden in het areaal komend seizoen, als gevolg van de problemen die dit seizoen door het overaanbod zijn veroorzaakt. Als we het afgelopen seizoen als referentie nemen voor een gezond en normaal aanbod, dan zou de krimp in het areaal komend seizoen ongeveer een derde moeten zijn."

Het aanbod wordt daarnaast beïnvloed door een zorgvuldige rassenkeuze, een punt dat dit seizoen door veel telers werd benadrukt. Het seizoen 2025–2026 werd niet alleen gekenmerkt door technische uitdagingen, maar ook door het feit dat verse aardbeien terrein wonnen op exportmarkten.

"Verse aardbeien zijn een belangrijke kans voor exportvolumes, terwijl diepvriesaardbeien fungeren als vangnet voor zowel telers als exporteurs. De markt heeft meer rassen nodig die geschikt zijn voor export in zowel de verse als de diepvriescategorie. En deze rassen moeten zijn aangepast aan het klimaat en de bodem van Egypte, evenals aan de klimaatverandering waarmee ons land te maken heeft. We bewegen in deze richting; verschillende nieuwe rassen die zijn ontwikkeld door diverse veredelaars worden momenteel getest."

"Dit is een oproep aan veredelaars. Egypte, de grootste exporteur van aardbeien ter wereld, is een enorme markt waar veel veredelaars en rassen naast elkaar kunnen bestaan. Met de implementatie van het UPOV-verdrag in Egypte is de situatie veranderd en worden hun rechten nu gerespecteerd. We hebben iedereen nodig, inclusief onze lang bestaande leveranciers," besluit Mahdy.

Voor meer informatie:
Emad Mahdy
Fayruz Nurseries
Tel: +201014040722
[email protected]

Gerelateerde artikelen → Zie meer