Groda AGF uit Est neemt dit seizoen deel aan een proef met een elektrische vrachtwagen, in samenwerking met Volvo Trucks en Logistics Valley Rivierenland. De fruithandel, die beschikt over een eigen wagenpark, onderzoekt tijdens de oogstperiode hoe de zero-emissietrekker inzetbaar is voor het vervoer van appels en peren van de boomgaarden naar de koelcellen.
© Groda AGF
De Volvo-trekker wordt geleverd door Van Dijk Trucks in Culemborg. Dankzij steun van de Provincie Gelderland kunnen transportondernemers twee weken lang kennismaken met een zero-emissietrekker om te onderzoeken of deze in hun bedrijfsvoering past.
Muisstil
Wimco Groenendaal van Groda AGF kreeg de sleutels overhandigd van instructeur Ömer Witteveen van Van Dijk. Wimco is blij met de nieuwe wagen: "Zo worden de geoogste appelen en peren muisstil van de boomgaarden naar de cellen gebracht", zegt hij.
Iets andere bediening
Witteveen gaf bij de overhandiging ook een uitgebreide introductie gaf over het gebruik van de elektrische trekker. Tijdens de uitleg kwam onder meer de verwachting van de chauffeur, het laden en de iets andere bediening aan bod.
© Logistics Valley Rivierenland
De proef maakt deel uit van een bredere regionale inzet van Logistics Valley Rivierenland om de transportsector te verduurzamen en praktische ervaring op te doen met zero-emissie transportmiddelen. Van Dijk Trucks voert de komende maanden met acht partners uit de regio de gebruiksproef uit.
Voor meer informatie:
Wimco Groenendaal
Groda AGF
Het Nieuwe Achterom 1, 4185 PA Est
Tel: +31(0)345-569641
[email protected]
groda.nl