Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Russische AGF-import stijgt in 2024, met Turkije als belangrijkste leverancier

De Russische Federale Dienst voor Veterinair en Fytosanitair Toezicht meldt een opmerkelijke toename van de import van groenten en fruit in 2024. De import van groenten steeg met 9,9 procent tot 1,7 miljoen ton en de import van fruit steeg met 2,4 procent tot 6,1 miljoen ton. Deze groei onderstreept de aanhoudende vraag naar groenten en fruit uit het buitenland, vooral uit landen met gunstige handelsbetrekkingen met Rusland.

De toename van de import van groenten onderstreept de toegenomen afhankelijkheid van externe leveranciers om aan de lokale vraag te voldoen, wat past in de Russische strategie om de handel met diplomatiek en economisch op één lijn liggende landen te bevorderen. Deze aanpak heeft een grotere verscheidenheid aan geïmporteerde voedingsmiddelen in Rusland mogelijk gemaakt.

Bovendien kende Rusland een stijging van 3,9% in de import van specifiek fruit zoals perziken, pruimen en kersen, met een totaal van 722.600 ton, waarbij Turkije de belangrijkste bron was. Deze stijging illustreert dat de Russische markt ondanks economische en politieke tegenslagen blijft streven naar diverse opties voor groenten en fruit.

Deze statistieken weerspiegelen de cruciale rol van de internationale handel in het behoud van de stabiliteit van de Russische voedselvoorziening, terwijl de natie door de uitdagingen van de binnenlandse teelt navigeert en de banden met belangrijke handelspartners verstevigt.

Bron: MenaFn

Publicatiedatum: