Het programma "Own Orchard" heeft de aanleg van meer dan 73 hectare aan blauwe bessenplantages mogelijk gemaakt, wat het grootste areaal is onder alle deelnemende regio's in Oekraïne aan dit ondersteuningsinitiatief.
Subsidiegelden hebben een uitbreiding van 20 hectare in de vollegrondsteelt van aardbeien gerealiseerd. Daarnaast zijn er 10 hectare aan frambozen en 10 hectare aan appelboomgaarden geplant.
Lokale telers kiezen strategisch gewassen op basis van het regionale klimaat en markttrends. De nadruk op blauwe bessen en noten wordt gedreven door hun exportgerichtheid, vooral gezien de nabijheid van de regio tot de EU. Het gunstige klimaat maakt kosteneffectieve grootschalige teelt mogelijk.
Sinds de lancering van het programma in juli 2022 hebben 13 teeltbedrijven in de regio Lviv bijna 60 miljoen UAH (€ 1,5 mln) aan subsidies ontvangen, wat heeft bijgedragen aan de aanplant van 217 hectare aan nieuwe fruitboomgaarden.
Bron: dailylviv.com