"Fairtrade is wassen neus"

Volgens het Nederlands Dagblad gaat de opbrengst van 'eerlijke chocolade' vooral naar kantoren, salarissen en zakenreizen van Fairtrade-organisaties en komt het geld niet bij de Afrikaanse boeren terecht. 

Max Havelaar (het Nederlandse Fairtrade-keurmerk) belooft consumenten dat cacaoboeren een eerlijk salaris krijgen. Voor elke reep ontvangt Max Havelaar echter 2,5 procent, ongeveer 4 cent per reep, terwijl de Afrikaanse cacaoboer volgens het Nederlands Dagblad slechts 2 cent voor diezelfde reep ontvangt.


Publicatiedatum:



Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier


Ander nieuws uit deze sector:


Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.