U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Colombia groeit als alternatief

Wereldwijde limemarkt onder druk: prijzen +60% door kleinere Mexicaanse oogst

De wereldmarkt voor limes beleeft in 2026 een uitzonderlijk jaar, met minder aanbod uit Mexico en een groeiend belang van Colombia als strategisch herkomstland. "Limes hebben normaal gesproken duidelijke seizoenen, maar dit jaar zijn alle records doorbroken," zegt Mauricio López, Global Sourcing Manager bij Go Fresh Produce.

© Go Fresh Produce

Een van de belangrijkste factoren is de afname van het Mexicaanse aanbod, dat traditioneel leidend is in de levering naar Noord-Amerika. Slechte weersomstandigheden tijdens de bloeiperiode zorgden voor een aanzienlijke productiedaling. "Er is veel bloesem gevallen in Mexico, dat betekent dat er minder fruit beschikbaar is," zegt López. Dit heeft de prijzen in de Verenigde Staten en Canada opgedreven, in een markt die sterk reageert op veranderingen in vraag en aanbod.

In dit kader wint Colombia aan belang. Het land heeft niet alleen een jaarronde stabiele productie, maar laat ook relevante groeiperspectieven zien. "Colombia staat op de tweede plaats qua volume en belang in de Noord-Amerikaanse markt," zegt López en dit bevestigt dat het een alternatief vormt voor het schaarse Mexicaanse aanbod.

© Go Fresh Produce

De prognoses voor 2026 wijzen op een flinke stijging van de Colombiaanse productie en export, met verwachte groei tussen 15 en 30%. Dit, samen met concurrerende prijzen ten opzichte van Mexico, versterkt de positie van Colombia als herkomstland. Tegelijkertijd is de algemene prijsstijging duidelijk merkbaar: "De waarde van het product is met ongeveer 50 à 60% gestegen," aldus López.

Op mondiaal niveau blijft het marktsentiment afhankelijk van de Mexicaanse beschikbaarheid en de dynamiek van andere herkomstlanden zoals Brazilië en Peru. In Europa wordt verwacht dat Colombia vooral in de zomer een groter marktaandeel kan innemen, dankzij gunstige commerciële vensters.

© Go Fresh Produce

Het sectorale landschap kent echter ook uitdagingen. López noemt logistiek als het belangrijkste risico op korte termijn: "De grootste uitdaging dit jaar is logistiek voor iedereen," verwijzend naar hogere transportkosten door geopolitieke spanningen en stijgende brandstofprijzen.

Daarnaast drukt de concurrentie van substituutproducten, zoals citroenen, extra op de markt. "Wanneer limes erg duur worden, is de uitdaging hoe je kunt concurreren met citroenen," waarschuwt hij.

Ondanks deze uitdagingen blijven de vooruitzichten voor Colombiaanse limes positief. De combinatie van minder Mexicaans aanbod, groei in Colombia en een stabiele vraag duidt op een jaar vol kansen, zij het met hoge volatiliteit. López vat samen: "Het jaar ziet er goed uit, met exportgroei, maar het evenwicht tussen aanbod, kosten en consumptie zal bepalend zijn voor de marktontwikkeling."

Voor meer informatie:
Mauricio López
Go Fresh Produce
Tel.: +57 321 6380356
[email protected]
www.gofreshproduce.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer