"Braziliaanse guaves en avocado's zijn in trek in Europa", zegt Gideao Guilherme, CEO en sales manager van handelsbedrijf Fresh Quality. "Guaves worden vooral gevraagd door etnische consumenten in Europa en Canada. Het doet hen aan hun thuisland denken."
Brazilië heeft een stabiele markt voor de guaves in het VK en Frankrijk. "We concurreren vooral met Egypte, Thailand en India, maar importeurs hebben al het verschil gemerkt met het Braziliaanse fruit in vruchtvleeskleur en maten. Van april tot september zien we de grootste vraag, wanneer de andere teeltlanden minder prominent aanwezig zijn. Het begint hier nu kouder te worden, wat de oogst vertraagt. Wie eerst de bestellingen plaats, heeft prioriteit", stelt Guilherme.
"In 2023 exporteerde Brazilië 459 ton guaves tegenover 490 ton in 2022, maar de totale waarde was gelijkaardig", beweert Guilherme. De gemiddelde prijs was $ 2,55 per kilo FOB in 2023.
Avocado's
Fresh Quality exporteert ook avocado's. "We concurreren met de Dominicaanse Republiek om de grote en ronde Margarida avocado. Het grootste deel gaat naar een paar importeurs in Frankrijk. Het is een zeer concurrerende markt. Mits een zorgvuldige verwerking heeft het fruit een goede houdbaarheid. We hebben ook andere rassen zoals Breda, Fortuna en Quintal. Deze rassen zijn totaal anders dan Margarida, die een dunne, glanzende schil heeft, langer is en vooral in Spanje wordt afgezet", legt Guilherme uit.
Het bedrijf exporteert nog een reeks andere producten, waaronder zoete aardappelen, dragonfruit, gember, Kabocha pompoenen, mango's, sterfruit en limes.
Inflatie in Europa zorgwekkend
Hoewel de luchtvrachttarieven aanzienlijk zijn verbeterd – wat hun producten concurrerender maakt – tempert de inflatie in Europa volgens de handelaar de consumentenbestedingen. "Met de verbetering van de luchtvrachttarieven dit jaar voor bijna alle bestemmingen, geloven we dat de omstandigheden beter zijn om de afzet van guaves en avocado's een duwtje in de rug te geven. De enige zorg is de economische situatie in Europa, waar de consument misschien de hand op de knip houdt door de inflatie, een ongewone situatie voor Europeanen. In Brazilië zijn we gewend aan inflatie, we weten hoe ermee om te gaan", besluit Guilherme.
Voor meer informatie:
Gideao Guilherme
Fresh Quality
Tel: +55 15 99611 3025 (Brazilië)
[email protected]
www.freshquality.com.br/products