De Russische vereniging van tuinders voorspelt dat de appeloogst dit jaar iets lager kan uitvallen dan vorig jaar, ongeveer 1,35-1,4 miljoen ton, vergeleken met 1,55 miljoen ton. De belangrijkste reden is de vorst tijdens de bloeiperiode, zoals de voorzitter van de vereniging, Igor Mukhanin, uitlegt. In verschillende regio's van de centrale Chernozem-zone was er begin mei strenge vorst, met temperaturen tot -7°C, die de bloeifase tot aan het verschijnen van de knop beïnvloedde. In de zuidelijke regio's was er ook schade aan de gewassen door hagel en overstromingen.
Tegelijkertijd wordt een goede oogst verwacht in de zone buiten Chernozem, ondanks de voorjaarsvorst die voor de bloei plaatsvond. Russische vroege appelrassen zijn al sinds juli verkrijgbaar op de markt. Er worden momenteel geen (goedkope) buitenlandse appels geïmporteerd.
De invoer van appelen in Rusland neemt af, behalve in de voorjaarsperiode, wanneer de aanvoer afkomstig is uit de bewaring, voornamelijk uit Moldavië en Servië.
Tamara Reshetnikova, de CEO van het bedrijf "Technologies of Growth", benadrukt dat de Russische appelmarkt bijna verzadigd is met binnenlandse producten. Daarnaast is ze van mening dat een totaal importverbod van augustus tot het nieuwe jaar geen marktoplossing is en zal leiden tot hogere appelprijzen voor consumenten.
bron: agroinvestor.ru