U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Georgië koopt meer watermeloenen en avocado's uit Europa en het Midden-Oosten

Georgië importeerde in de periode januari tot en met maart 2026 in totaal 683 ton avocado's, ter waarde van €1,57 miljoen. In dezelfde periode van 2025 ging het om 512 ton, met een waarde van €1,20 miljoen. De import steeg dus met 33,3% in volume en met 34,2% in waarde, wat ook wijst op een lichte prijsstijging.

Nederland was de grootste leverancier, met 236 ton ter waarde van €844.000. Turkije stond op de tweede plaats met 349 ton ter waarde van €568.000. Kleinere hoeveelheden kwamen uit Israël (56 ton, €157.000), Libanon (40 ton, €81.000) en Oeganda (700 kg, €920).

Op het gebied van watermeloenen importeerde Georgië in het eerste kwartaal van 2026 in totaal 140 ton, ter waarde van €54.100. Volgens de officiële statistieken steeg het importvolume met 21%.

Iran bleef de belangrijkste leverancier, net als in het eerste kwartaal van vorig jaar. Georgië importeerde 127 ton watermeloenen uit Iran, ter waarde van €38.200. Een jaar eerder ging het om ongeveer 136 ton, met een waarde van €39.700. De Iraanse watermeloenen werden dit jaar alleen in maart ingevoerd.

Georgië kocht ook watermeloenen uit Nederland. Die import steeg naar 12 ton ter waarde van €15.700. Kleine hoeveelheden kwamen daarnaast uit Turkije.

Bron: www.bizzone.info

Gerelateerde artikelen → Zie meer