Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Premium Sourcing - Egypte

"We verwachten een oplossing voor de Rode Zee-crisis met de verkiezing van Donald Trump"

Het Egyptische seizoen voor navelsinaasappelen begint op 1 december, in de schaduw van de Rode Zee-crisis, die de sector zwaar heeft getroffen. Het uitbreken van de crisis viel samen met een overvloedige oogst vorig seizoen. De export bereikte een recordhoogte van meer dan 2,3 miljoen ton, maar de prijzen daalden door de crisis, waardoor het seizoen niet meer winstgevend was.

"We maken ons nog steeds zorgen en vragen ons af hoe de aanhoudende crisis ons dit seizoen zal beïnvloeden. De grote scheepvaartmaatschappijen vinden het risico nog steeds te groot en varen nog steeds niet via de Rode Zee. Over het algemeen hebben we nog altijd grote logistieke problemen. Toch zijn er aanwijzingen dat de impact van de crisis milder zal zijn dan vorig seizoen," zegt de Egyptische exporteur Mostafa Ali.

"Wat de teelt betreft, hebben we dit seizoen een overaanbod kunnen vermijden. De volumes zijn lager, met minder dicht fruit aan de bomen. Dit zal ons helpen om de prijzen beter onder controle te houden, maar ook om grotere maten te hebben, en dit is cruciaal voor de sector, aangezien het hoge aanbod vorig seizoen een zwak punt was."

Volgens Ali kunnen Egyptische exporteurs rekenen op een paar rederijen die het risico nemen om de Rode Zee te bevaren en veilig zijn voor aanvallen. "Er zal meer ruimte en flexibiliteit zijn om aan Aziatische markten te leveren in afwachting van de terugkeer van de grote spelers. We verwachten ook een oplossing voor de crisis met de verkiezing van Donald Trump, die misschien een einde kan maken aan de oorlog in de regio", hoopt de exporteur.

De crisis heeft het voor Egyptische exporteurs moeilijk gemaakt om hun Aziatische markten te bevoorraden, die in een normaal jaar goed zijn voor 30% van de exportvolumes. Maar het heeft exporteurs er ook toe aangezet om andere afzetmarkten te vinden, met succes in Latijns-Amerika en Noord-Amerika. "Ik denk dat de vraag van nieuwe markten in Noord- en Zuid-Amerika dit seizoen zal blijven groeien, vooral door de verbetering in grootte en kwaliteit."

"De prijzen zullen daarom hoger zijn dan vorig seizoen. Afgezien van de balans tussen vraag en aanbod, die in ons voordeel is verbeterd, en de kwaliteitsverbetering, moeten we de prijzen verhogen omdat onze kosten dit seizoen zijn gestegen," voegt Ali toe.

"Ik zit sinds 2014 in deze sector en het is fascinerend om te zien hoe kwetsbaar de sector is voor externe factoren en toch zo veerkrachtig. Ik heb gewerkt als exportmanager voor grote Egyptische exportbedrijven en besloot dit seizoen voor mezelf te beginnen met Premium Sourcing," besluit Ali.

Voor meer informatie:
Mostafa Ali
Premium Sourcing
Tel: +20 10 07350313