Afgelopen week meldde het Filipijnse ministerie van Handel en Industrie dat een bedrijf interesse heeft getoond om de bananenexport naar Europa te vergroten. Villa Socorro, een sociaalmaatschappelijke onderneming gevestigd in Pagsanjan, Laguna, toonde interesse omdat haar bananenexport kopers uit de Europese Unie heeft aangetrokken.
"De export van onze bananen naar Europa bedraagt 5 procent, met kopers in Zwitserland, Noorwegen en EU-lidstaat Nederland," zei het bedrijf. "Wij willen meer zaken doen met Europa, in het bijzonder met EU-lidstaten, die wij beschouwen als de beste bestemmingen voor gezonde biologische voedingsproducten."
Daarom verkreeg het bedrijf het Registered Exporter System, een zelfcertificeringssysteem waarbij de oorsprong van goederen door marktdeelnemers zelf wordt aangegeven door middel van zogenaamde oorsprongsverklaringen. Het ministerie van Handel en Industrie verklaarde: "Om een oorsprongsverklaring te mogen opstellen, moet een marktdeelnemer door de bevoegde autoriteiten worden geregistreerd in een database. De marktdeelnemer wordt dan een 'geregistreerde exporteur'."
Bovendien heeft het bedrijf een submerk gecreëerd, Farmony, om zijn producten in de EU op de markt te brengen. Villa Socorro staat erom bekend dat het kleinschalige bananentelers helpt die het als zijn "partners" beschouwt door bijna 98 procent van hun producten op te kopen.
Bron: manilatimes.net