U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

BBQ’en met aubergine

Sinds 2007 bundelen de auberginetelers hun krachten in A8 om gezamenlijk de (internationale) marktpositie van de Nederlandse aubergineproducent te verbeteren. In 2011 is gestart met een nieuwe promotiecampagne onder de naam 'Ik ben ook lekker op de BBQ'. Ted van Luijk, initiatiefnemer van A8: "Aubergine is een kansrijk product voor promotie, want veel consumenten zijn nog steeds niet bekend met aubergine of weten niet goed hoe ze de vruchtgroente kunnen gebruiken. Daarom zijn we onder begeleiding van en uitvoering door Florpartners een promotiecampagne gestart om de aubergine ook in Nederland en Duitsland tot een bekende vruchtgroente te maken."


Heiko Antoniewicz, bekende Duitse kok, aan de slag met aubergine op de Big Green Egg

Volgens penningmeester Ted van Luijk was de financiering voor A8 begin dit jaar nog even spannend: "Door het wegvallen van de collectieve promotieheffing via PT moest er begin dit jaar gezocht worden naar een nieuwe manier van financiering. Gelukkig zijn vrijwel alle auberginetelers enthousiast om de promotiecampagne door te zetten en is ruim 96 hectare van het Nederlandse areaal blijvend verenigd in coöperatie A8!"

Remco van der Hoeven begeleidt de samenwerking vanuit Florpartners: "Aubergine
is een klein, maar kansrijk product. In het verlengde van de campagne en om zo veel mogelijk consumenten te bereiken hebben we de samenwerking met diverse partijen opgezocht. We werken samen met Big Green Egg Europe en met 550 keurslagers en 175 groentespecialisten om de aubergine onder de aandacht van de Nederlandse consument te brengen. Als onafhankelijke partij kunnen we diverse partijen om ons heen verzamelen die goed aansluiten bij de gezamenlijke doelen en kunnen we met een beperkt budget toch veel consumenten bereiken."

Aad van der Knaap, bestuurslid A8: "We merken wel dat we duidelijke keuzes moeten maken in onze campagne. We willen zo veel, maar het budget is helaas niet oneindig. Dit jaar richten we ons met de campagne vooral op het aankoopmoment, dus op de winkelvloer. Een groot deel van de afzet van aubergine gaat naar Duitsland, daarom hebben we ingezet op een promotiecampagne bij een Duitse retailer. Je merkt dat het lastig is om bij retail binnen te komen, maar door een groot aanpassingsvermogen en een lange adem is het uiteindelijk toch gelukt! Florpartners heeft in opdracht van A8 een speciale cliplabel voor aan de steel laten ontwikkelen om de aubergines onverpakt toch een boodschap mee te geven. Op het label staat de bekende Duitse kok Heiko Antoniewicz die de campagne ondersteunt met het beoordelen van ingezonden auberginerecepten op de BBQ en extra de aandacht trekt. Een mooie samenwerking met Big Green Egg Europe."

Voor meer informatie over de Duitse promotiecampagne, kijk op de website www.grillundgewinn.de. Voor meer informatie over A8 kunt u contact opnemen met Remco van der Hoeven: [email protected]

Bron: Florpartners
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer