U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Jumbo op de vingers getikt om 'laagste prijs'-campagne rond Pasen

Sinds half maart 2026 voert Jumbo een paascampagne met de slogan 'De laagste paasprijzen van Nederland'. Volgens de Consumentenbond voldoet de campagne echter niet aan de voorwaarden voor prijsclaims. De organisatie wijst erop dat de vergelijking beperkt is tot dertig geselecteerde producten en vijf concurrenten, terwijl duurdere paasproducten zoals paaseieren en paasstollen buiten de vergelijking blijven.

© Consumentenbond

Uit onderzoek van de Consumentenbond blijkt dat twintig van de dertig vergeleken producten bij Jumbo niet goedkoper zijn dan bij de concurrentie. Ook zouden bepaalde prijsvergelijkingen onvolledig zijn of niet alle relevante concurrenten meenemen. Voorbeelden zijn een pak Hollandia Matze Crackers (16 stuks), dat bij Aldi 33% goedkoper is dan bij Jumbo, en rundvleesragout (400 g), die bij Lidl goedkoper is.

Jumbo erkent dat de communicatie rond de campagne duidelijker had gekund en kondigt aan dat uitleg wordt toegevoegd op online kanalen, tv, schermen in winkels en in de folder. De borden en posters in de winkels blijven echter ongewijzigd. De Consumentenbond blijft van mening dat de campagne onvoldoende onderbouwd is en overweegt verdere stappen als de prijsclaim niet wordt aangepast.

Bron: Consumentenbond

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer