Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

'Vers-trein' Spanje–Nederland met AH-producten vertraagd

De geplande koeltransporttrein binnen het project Fresh on Track is nog niet van start gegaan. De verbinding, die versproducten van Spanje naar Nederland moet vervoeren, loopt vertraging op door onvoldoende ladingvolume en complexe contractvorming. Een nieuwe startdatum is niet bekend, schrijft Nieuwsblad Transport.

De pilot, waarbij onder meer Albert Heijn betrokken is, zou wekelijks rijden tussen Valencia en Rotterdam, met een latere uitbreiding richting Oslo. Volgens betrokkenen blijft de trein voorlopig uit, omdat deze nog niet volledig is volgeboekt. Tegelijkertijd vraagt de samenwerking tussen meerdere partijen om complexe contractafspraken.

Albert Heijn ziet het project als onderdeel van een bredere strategie om transport te verduurzamen en kosten te verlagen. Het bedrijf heeft al ervaring met alternatieve vervoersmodaliteiten, zoals binnenvaart, en wil met deze treinverbinding een volgende stap zetten in de verschuiving van weg- naar spoortransport voor versproducten.

Bron: Nieuwsblad Transport

Gerelateerde artikelen → Zie meer