Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Vroege start aspergeseizoen afgeremd door kou, aanvoer en prijzen teruggevallen

Het aspergeseizoen is dit jaar vroeg op gang gekomen door zacht weer, waardoor telers met verwarmde teelten al eerder konden oogsten. Volgens BelOrta leidde dit tijdelijk tot een grotere aanvoer dan gebruikelijk, bericht Vilt. De recente koudeperiode heeft de productie echter afgeremd, met lagere volumes en dalende prijzen tot gevolg.

De vraag naar asperges blijkt bovendien weersgevoelig, waardoor koelere temperaturen ook de consumptie drukken. Telers stemmen hun productieplanning af op de piek rond Pasen, wanneer de vraag traditioneel toeneemt. Vanaf dat moment wordt een duidelijke stijging van het aanbod verwacht.

Bron: Vilt

Gerelateerde artikelen → Zie meer