Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Ahold Delhaize stelt hogere bonussen voor topbestuurders voor

Ahold Delhaize heeft het Jaarverslag 2025 gepubliceerd, een geïntegreerd verslag dat een overzicht biedt van zowel de financiële als niet-financiële prestaties van het bedrijf over het afgelopen jaar. Het thema van het verslag, "Creating value every day", benadrukt de positie van Ahold Delhaize als een netwerk van lokale merken met een verankering in meer dan 9.500 gemeenschappen.

Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor zijn topbestuurders aanzienlijk verhogen, vertelt BNR, dat het jaarverslag door heeft gespit. Volgens het nieuwe beloningsbeleid kan CEO Frans Muller een maximale beloning van 12,5 miljoen euro ontvangen, tegen 8,3 miljoen euro in het vorige beleid. Het bedrijf geeft aan dat de aanpassingen nodig zijn om getalenteerde bestuurders aan te trekken en te behouden, vooral nu de bedrijfsvoering complexer wordt door webwinkels en de ontwikkeling van huismerken.

De stijging betreft zowel kortetermijn- als langetermijnbonussen. De jaarlijkse cashbonus kan bij het behalen van de doelstellingen 1,5 keer het basissalaris bedragen en verdubbelen bij sterke prestaties. De langetermijnbonus in aandelen kan tot 350% van het basissalaris opleveren, met een mogelijke verhoging bij uitzonderlijke resultaten.

Bij het behalen van de gestelde doelen zou de totale beloning van Muller op 8,1 miljoen euro uitkomen. Bij ondermaatse prestaties ontvangt hij geen variabele bonus bovenop het basissalaris van 1,35 miljoen euro. Vorig jaar verdiende Muller 7,5 miljoen euro. Daarnaast blijft hij zich richten op uitbreiding en overnames, zowel in de VS als in Europa, om groei mogelijk te maken.

Strategie en prestaties
Muller geeft in een eigen bericht van Ahold aan dat 2025 in het teken stond van de eerste volledige uitvoering van de strategie Growing Together. Het bedrijf opereerde in een veranderende omgeving, met druk op huishoudbudgetten, beleidswijzigingen en technologische ontwikkelingen. Door de combinatie van internationale schaalgrootte en sterke lokale merken kan Ahold Delhaize goed inspelen op wat klanten belangrijk vinden. Via het programma Save for Our Customers werden aanzienlijke kostenbesparingen gerealiseerd, die werden herbelegd in prijsbeleid, technologie en klantbeleving.

CFO Jolanda Poots-Bijl benadrukt dat het jaar de effectiviteit van het Growing Together-model bevestigt. Het bedrijf richt zich op het aanbieden van gezondere en betaalbare voeding, zowel online als in fysieke winkels, en combineert kostenbeheer met investeringen in innovatie, digitale mogelijkheden en winkelmodernisering.

Duurzaamheid
Op het gebied van duurzaamheid liet Ahold Delhaize in 2025 goede voortgang zien. De klimaatbeoordeling van het bedrijf werd bevestigd op A- door CDP, en de Science Based Targets Initiative (SBTi) valideerde de reductiedoelstellingen voor scope 3-uitstoot. Dit onderstreept de ambitie en helpt het bedrijf om veranderingen in de hele waardeketen door te voeren.

Bron: Ahold Delhaize

Gerelateerde artikelen → Zie meer