Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Brent Peeters, Groothandel Claessens

"Thuisbezorging als extra service naar particulieren naast onze blijvende hoofdactiviteit in horeca"

Tholen - Wat moet je als horecagroothandel als alle restaurants en andere eetgelegenheden dicht zijn? Het was de centrale vraag voor menig ondernemer tijdens de coronapandemie. Het antwoord voor Groothandel Claessens lag in het uitbreiden van de activiteiten door te starten met thuislevering aan particulieren via haar Home Delivery service. Vrij uniek voor een groothandel, maar ruim 5 jaar later ziet het bedrijf, met vestigingen in Antwerpen, Brugge en Zoutleeuw, er nog altijd de meerwaarde van in.

© Groothandel Claessens

"De service werd tijdens de coronaperiode opgestart", steekt Brent Peeters van Groothandel Claessens van wal. "Het idee was toen om naast restaurants ook particulieren te bedienen. En eigenlijk is dat gebleven. Op deze manier konden we extra service bieden aan mensen die normaal niet bij ons terechtkomen. Zeker in een periode waarin onze grootste afzetkanalen niet beschikbaar waren. Hobbykoks die behoefte hebben aan goede producten en die deze niet via andere kanalen kunnen krijgen, konden op deze manier online bij ons terecht voor de mooie producten die ze nodig hebben."

Hoewel de Home Delivery niet het grootste deel van de omzet vormt, blijft er dagelijks vraag naar. "Een extra service naast onze hoofdactiviteit, die altijd gericht blijft op restaurants en horeca. Toch willen we ons hiermee onderscheiden en het eventueel een beetje uitbreiden, maar het zal nooit onze hoofdactiviteit worden. Het is niet zo dat de afname enorm is, maar elke dag worden er wel enkele boxen klaargemaakt. Er zijn mensen die dit echt blijven gebruiken."

© Groothandel Claessens

Wat betreft het assortiment probeert de groothandel bijna alles aan te bieden wat ook in de cash & carry te vinden is. Bovendien is de Home Delivery volledig operationeel in heel België.

Eerste nieuwe asperges geveild
Voornamelijk een mooie aanvulling voor Groothandel Claessens dus, die recent weer uit een drukke feestdagenperiode is gekomen. "Ondanks dat er misschien elk jaar minder restaurants openblijven gedurende de feestdagen vanwege personeelstekorten, merken we dat er nog altijd veel belangstelling is voor onze producten. Zeker in de periode in aanloop naar Kerst en Nieuwjaar, maar ook veel consumenten die tijdens de feestdagen thuis uitpakken met wat specialere producten, waardoor het toch een piekperiode blijft. De Home Delivery is dan niet per se het meest gevraagd. Mensen komen vooral naar de cash & carry om de producten zelf te zien, maar het blijft een goed alternatief."

© Groothandel Claessens

En ook in het nieuwe jaar blijven de zaken mooi doorlopen, waarbij er vooruit wordt gekeken naar de start van nieuwe producten in het voorjaar. "Een mooi voorbeeld van zo'n bijzonder product is de asperge. Gisteren zijn in België de eerste asperges van het seizoen geveild bij BelOrta, en we zijn er dan ook altijd gelijk bij om deze aan te kunnen kopen. Kraakvers, boordevol smaak en hartverwarmend, want met onze aankoop steunen we het Refuge en La Luna. Natuurlijk prachtig om aan bij te dragen en bovendien een mooie manier om je te onderscheiden door als eerste zulke producten beschikbaar te hebben."

Voor meer informatie:
Brent Peeters
Groothandel Claessens
Kielsbroek 23
2020 Antwerpen, België
Tel.: +32 (0) 3 237 44 29
[email protected]
www.groothandelclaessens.be

https://www.instagram.com/claessens_home_delivery/

Gerelateerde artikelen → Zie meer