Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Rodger Hobson - British Carrot Grower's Association

“De Britse worteloogst zal vrijwel doorlopen tot het nieuwe seizoen”

De droogte van afgelopen zomer maakte de teeltomstandigheden voor Britse worteltelers zeer uitdagend. Deze extreem droge periode duurde tot half oktober, waarna de situatie drastisch veranderde voor Rodger Hobson, wortelteler en voorzitter van de British Carrot Growers Association.

"Na de droogte kregen we in twee maanden tijd vier maanden aan neerslag. Sommige percelen stonden zo onder water dat we er niet op konden voor de oogst. Rond Kerst verbeterde de situatie gelukkig, en konden we beginnen met oogsten."

De afgelopen week viel er in veel gebieden sneeuw, waardoor de percelen opnieuw te nat zijn voor oogst. In sommige regio's daalden de temperaturen zelfs tot -7 à -10°C.

"De wortels die onder stro liggen – het merendeel – zouden in goede staat moeten zijn, maar de wortels die geen bedekking hadden niet. We hadden verwacht dat de aanvoer in het nieuwe jaar krap zou zijn, maar door de regen en het overwegend milde weer zullen we niet ernstig tekortkomen. Aan de andere kant zullen we ook geen overschot hebben."

Rodger legt uit dat de opbrengsten sterk variëren, afhankelijk van de beschikbaarheid van water. "Gemiddeld zullen de opbrengsten echter rond normaal liggen, en dit lijkt landelijk voor het hele Verenigd Koninkrijk het geval te zijn."

"De Britse worteloogst zal vrijwel doorlopen tot het nieuwe seizoen. Supermarkten zullen wortels uit Schotland betrekken tot april/mei, waarna de nieuwe Engelse oogst in juni beschikbaar is. In een goed jaar zijn we 97-98% zelfvoorzienend wat wortels betreft."

De nieuwe teelt startte in Norfolk al voor Kerst; in Yorkshire wordt geplant in februari, hopelijk bij drogere omstandigheden.

Voor meer informatie:
Rodger Hobson
British Carrot Grower's Association
[email protected]

Gerelateerde artikelen → Zie meer