Met het einde van de feestdagen ligt ook een belangrijke omzetperiode voor de supermarktsector achter ons. Terwijl Nederland na de jaarwisseling te maken kreeg met winterse omstandigheden, blijkt uit verkoopcijfers dat consumenten tijdens de feestdagen bovengemiddeld vaak kozen voor het online bestellen van hun boodschappen, zo geeft Marten Suurmeijer van NielsenIQ aan.
In week 51 en 52 (15 tot en met 28 december) kwam de totale supermarktomzet uit op €2,12 miljard (exclusief tabak). Dat betekent een beperkte groei van 1,3% ten opzichte van vorig jaar. De online verkopen lieten daarentegen een duidelijk sterkere ontwikkeling zien, met een stijging van 5,8%.
Regionaal zijn er duidelijke verschillen zichtbaar. In de drie grote steden, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, was de groei het meest uitgesproken. In deze stedelijke gebieden steeg de totale supermarktomzet tijdens de feestweken met 3,4%, aanzienlijk boven het landelijk gemiddelde.
"De cijfers onderstrepen het blijvende belang van online kanalen tijdens piekperiodes en wijzen tegelijk op een sterkere vraagontwikkeling in de grote stedelijke regio's."
Bron: NielsenIQ