Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Zuid-Afrikaanse markten vergelijken dagprijzen met Black Friday-aanbiedingen

Nu de Black Friday-discussies in Zuid-Afrika weer opduiken, rijst de vraag of de promotieaanbiedingen aan de verwachtingen voldoen. Terwijl consumenten de voordelen van kortingen zowel in de winkel als online overwegen, merken belanghebbenden in de AGF-sector op dat huishoudens hun uitgaven voornamelijk richten op voedsel in plaats van op technologische producten, die doorgaans de focus zijn van Black Friday-acties.

© RSA Group

Jaco Oosthuizen: "AGF-markten bieden waarde die Black Friday niet kan evenaren"
Jaco Oosthuizen, CEO van de RSA Group, benadrukt dat de jaarlijkse focus op kortingen tijdens acties als Black Friday in schril contrast staat met de waarde die al beschikbaar is via de Zuid-Afrikaanse versmarkten. In het land zijn 15 markten actief, verspreid over grote steden en buitengebieden. Oosthuizen legt uit dat iedere koper eenvoudig geld op een aankoopkaart kan zetten en producten kan afnemen tegen de dagelijkse marktprijzen.

© RSA Group

"Hoewel deze opmerking met een knipoog wordt gemaakt, weerspiegelt het een bredere economische realiteit," zegt Oosthuizen. "Veel huishoudens staan onder financiële druk en de kosten voor basisvoedsel blijven de bestedingen zwaar belasten. De waarde die op versmarkten te vinden is, wordt door het grote publiek vaak onderschat."

Volgens Oosthuizen denken consumenten vaak dat markten alleen gericht zijn op groothandelskopers die producten doorverkopen. Hoewel commerciële kopers inderdaad een belangrijk deel van de marktactiviteit vormen, maken duizenden kleinere kopers eveneens gebruik van het systeem. Dit omvat informele handelaren, kleine voedingsbedrijven en huishoudens die regelmatig hun boodschappen doen. De prijzen zijn gelijk, ongeacht de afnamegrootte.

De marktprijzen worden dagelijks bepaald op basis van vraag en aanbod, wat zorgt voor een transparant prijsmechanisme dat sterk kan afwijken van de winkelprijzen. Producten gaan doorgaans direct van de teler naar de markt voordat ze bij de consument terechtkomen, waardoor de voedselketen kort is.

Oosthuizen benadrukt dat het dagelijkse prijsvindingssysteem vaak waarde creëert die aantrekkelijk is voor shoppers die op zoek zijn naar Black Friday-aanbiedingen. "Kopers die vaak op zoek zijn naar seizoenskortingen kunnen het hele jaar door vergelijkbare of zelfs betere waarde vinden op versmarkten," aldus Oosthuizen.

© RSA GroupVoor meer informatie:
RSA Group
Tel: +27 11 613 4391
[email protected]
www.rsa.co.za

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer