VK: Sainsbury's verhoogt winstprognose na sterke eerste helft
Sainsbury's heeft zijn winstverwachting verhoogd na een beter dan verwachte omzet en winst in de eerste helft van het boekjaar, in navolging van Tesco's recente opwaardering. De tweede grootste supermarkt van Groot-Brittannië rapporteerde een onderliggende operationele winst van £504 miljoen voor de zes maanden tot 13 september, een stijging van 0,2% j-o-j. De retailomzet, exclusief brandstof en btw, steeg met 4,8% naar 15,6 miljard pond, met een vergelijkbare omzetgroei van 4,5%.
Bron: retailgazette.co.uk
Italië: Cortilia streeft naar break-even tegen 2027
Cortilia, de Italiaanse online boerenmarktplaats, zag zijn omzet in 2024 met 14,9% stijgen naar €41,9 miljoen en presteerde daarmee beter dan de bredere online retailmarkt. Het bedrijf heeft zijn verlies gehalveerd van €14,6 miljoen in 2023 naar €7,6 miljoen in 2024. Onder leiding van CEO Andrea Colombo, sinds 2023, wil het bedrijf break-even draaien tegen 2027.
Bron: esmmagazine.com
Discounters winnen terrein in Duitse markt
Steeds meer Duitsers kiezen ervoor om bij discountketens zoals Aldi en Lidl te winkelen. Traditionele ketens zoals Rewe en Edeka hebben hun marktaandeel zien stagneren of licht zien dalen. De Duitse supermarktsector is de afgelopen 21 maanden in beweging gebleven; tussen januari 2024 en september 2025 steeg het aantal bezoeken aan discounters van 46,5% naar 47,2%, volgens een nieuwe analyse van Accurat.
Bron: retaildetail.eu
VS: Invloed van veranderende consumentenhoudingen op AGF-aankopen
De AGF-sector wordt geconfronteerd met een perceptieprobleem: hoewel groenten en fruit als gezonde opties worden gezien, worden ze door veel consumenten als te duur en lastig beschouwd. Dan Avakian, consultant bij FreshXperts in Parkville, Missouri, benadrukt de noodzaak om deze percepties te veranderen ten gunste van betere AGF-verkoop.
Bron: supermarketnews.com
VS: Denny's verkocht voor $620 miljoen
Denny's heeft een overeenkomst gesloten om te worden overgenomen voor $620 miljoen door Yadav Enterprises, TriArtisan Capital Advisors en Treville Capital Group. Yadav Enterprises, een beheerder van 550 restaurants onder verschillende merken, is een van de grootste franchises van Denny's, aldus een persbericht.
Bron: restaurantdive.com