Horecagroothandel Sligro rapporteert voor het derde kwartaal van 2025 een omzet van 664 miljoen euro, een daling van 8,4 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De afname van 61 miljoen euro wordt vooral verklaard door het stoppen met de verkoop van tabak. Zonder dit effect laat de omzet een lichte stijging zien van 1,3 procent.
In Nederland ontwikkelde de omzet van de Sligro Food Group zich in lijn met het gemiddelde van dit jaar, waarbij de volumes een kleine plus lieten zien en de groei voornamelijk door inflatie werd gedreven. De overname van GEPU droeg in het kwartaal circa 3 miljoen euro bij aan de omzet. Volgens Sligro zal ook in de komende maanden een vergelijkbaar beeld verwacht worden, waarbij de decembermaand zoals gebruikelijk bepalend zal zijn.
Uitdagende omstandigheden
In Belgiƫ kampte Sligro naar eigen zeggen met 'uitdagende omstandigheden'. Hoewel de neerwaartse omzettrend in het derde kwartaal tot stilstand kwam, verloopt de aanwas van nieuwe klanten trager dan in Nederland. Als gevolg hiervan past Sligro de verwachting voor het tempo van groei in Belgiƫ naar beneden aan.
Toch blijft het sentiment bij Sligro positief. "De omzettrend is wel positief en we hebben er vertrouwen in dat de weg naar herstel en groei is ingeslagen", schrijft het bedrijf in de kwartaalrrapportage.
Bron: Sligro Food Group