Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Albert Heijn en KNVB introduceren Oranje Appeltjes

Met de start van het nieuwe school- en sportseizoen introduceert Albert Heijn samen met de KNVB de Oranje Appeltjes, die komende week exclusief verkrijgbaar zijn bij Albert Heijn. Op de verpakking staan spelers van het Nederlands elftal, waardoor fruit uit als gezond tussendoortje extra onder de aandacht wordt gebracht. Tegelijkertijd doneren Albert Heijn en de KNVB 50.000 kilo appels aan Voedselbanken Nederland, bestemd voor gezinnen voor wie fruit geen vanzelfsprekendheid is.

© Albert Heijn

Gezond terug in het ritme
Voor gezinnen die minder te besteden hebben, is gezond eten vaak extra lastig. Met de Oranje Appeltjes-actie zetten Albert Heijn en de KNVB aan het begin van het nieuwe schooljaar en voetbalseizoen gezond en betaalbaar fruit in de schijnwerpers. De actie is onderdeel van het programma Eet beter Speel beter, waarmee beide partijen kinderen stimuleren gezonder te eten en meer te bewegen. Voor Voedselbanken Nederland betekent de actie een gezonde aanvulling op de producten die klanten ontvangen. Kinderen in Nederland eten nog altijd te weinig fruit: gemiddeld een half stuk per dag, terwijl de richtlijn van het Voedingscentrum twee stuks is. De Oranje Appeltjes maken de keuze voor fruit makkelijker en betaalbaar, waardoor twee stuks per dag haalbaarder wordt, thuis, op school en langs de lijn.

Joyce Bierman, VP Merkcreatie bij Albert Heijn: "Bij Albert Heijn willen we beter eten bereikbaar maken voor iedereen. Met de Oranje Appeltjes maken we het extra aantrekkelijk voor gezinnen met kinderen om voordelig meer fruit te eten en helpen we ook klanten van Voedselbank Nederland aan verse appels. Zo maken we samen het verschil."

Dave Dekker, commercieel directeur bij de KNVB: "Voetbal en gezonde voeding gaan hand in hand met elkaar, dat laten we zien met de Oranje Appeltjes. Kinderen krijgen zo energie om te bewegen, te leren en plezier te maken."

Henk Staghouwer, voorzitter Voedselbanken Nederland: "Voor veel gezinnen is fruit geen vanzelfsprekendheid. Onze missie is om onze klanten een volwaardig en gezond pakket te geven. Een voedselpakket bestaat nu gemiddeld voor 55% uit producten van de Schijf van Vijf en we willen naar 60%. Dat we nu 50.000 kilo appels mogen ontvangen is daarom fantastisch. We zijn Albert Heijn en de KNVB ontzettend dankbaar voor deze donatie."

Activaties rond de interlands
De introductie van de Oranje Appeltjes wordt ondersteund met een landelijke campagne in de Albert Heijn winkels, Bonusfolder en online. Ook de KNVB zet haar kanalen in, zoals LED-boarding tijdens de interlands in september en speciale content met Oranje-spelers. Tijdens de wedstrijd Nederland - Polen op 4 september jl in de Kuip overhandigden Albert Heijn en de KNVB een cheque aan Voedselbanken Nederland.

Bron: Albert Heijn

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer