Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Nog steeds Egyptische sinaasappelen verkrijgbaar

Een deel van de Egyptische sinaasappeloogst is nog steeds beschikbaar voor export, en enkele exporteurs blijven sinaasappelen verwerken ondanks de hoge prijzen, aldus Mohamed Zekry van Agro Fruits Egypt.

Ter herinnering: het Egyptische sinaasappelseizoen werd sterk verstoord door de opkomst van sinaasappelconcentraatfabrieken in het land, wat leidde tot leveringsproblemen. Exporteurs werden op 1 april, na hun Eid-vakantie, verrast door ongekend hoge prijzen - zelfs het dubbele van het voorgaande seizoen - waardoor velen besloten het seizoen voortijdig te beëindigen.

© Fresh

"Sinaasappelsapconcentraatfabrieken nemen grote volumes af en hebben vooral een sterke vraag naar kleinere maten, wat de prijzen heeft opgedreven en het beschikbare aanbod voor export heeft beperkt. Toch verwachten we het seizoen, zoals gebruikelijk, half augustus af te sluiten," vervolgt de exporteur.

"Er blijft vraag bestaan in diverse markten, waaronder Oost-Europa, Afrika, de Golfstaten en West-Europa. We beschikken over sinaasappelen in koelopslag en blijven aan deze bestellingen voldoen. De prijzen zijn echter hoog, variërend van $800 tot $1000 FOB per ton, terwijl de gemiddelde prijzen vorig seizoen rond de $460 lagen."

"We bereiden ons voor op het volgende seizoen om de levering aan onze internationale klanten te waarborgen. We zijn van plan om sinaasappelen aan te kopen en vroegtijdig meer fruit veilig te stellen," besluit Zekry.

Voor meer informatie:
Mohamed Zekry
Agro Fruits Egypt
Tel: +201014066093