© Fruchtagentur GmbH Altes Land
Het aanbod van Italiaanse citroenen op de Duitse markt loopt af. "Het weer op Sicilië was dit jaar erg wisselvallig met veel regenval. Dat hebben we de afgelopen 15 jaar niet meegemaakt en het heeft geleid tot enkele kwaliteitsproblemen bij onze Demeter, biologische en onbehandelde citroenen," zegt Thomas Heeren van fruitagentschap Altes Land, dat zijn producten betrekt van producent P.A.S.A.M. Agrumi uit Sicilië. De prijzen zijn stabiel gebleven en liggen ongeveer op het niveau van vorig jaar.
Op dit moment richt het fruitagentschap zich op de handel in de variëteit Maggiolini. Vanwege de genoemde kwaliteitsproblemen wordt echter verwacht dat het seizoen vroegtijdig zal eindigen. "Waarschijnlijk zullen we Maggiolini kunnen aanbieden tot half juni, terwijl we andere jaren soms producten hebben verzonden tot begin/half juli." Na het seizoen ontstaat er een periode zonder aanbod, tot begin augustus wanneer de eerste groene citroenen van het ras Verdelli op de markt komen, gevolgd door het hoofdras Primofiori vanaf eind september.
© Fruchtagentur GmbH Altes Land
Ondanks de moeilijke omstandigheden dit seizoen waren zowel het aanbod als de vraag goed, aldus Heeren. Hij bedient een breed klantenbestand, waaronder biologische winkels, groothandels, markten en retailklanten. "Onbehandelde citroenen komen voornamelijk uit Italië en Spanje, waardoor er altijd sprake is van enige concurrentie. Ook in Spanje waren er dit jaar tekorten in bepaalde gebieden als gevolg van het weer, maar die konden grotendeels worden opgevangen." De concurrentie vanuit overzeese gebieden, zoals Zuid-Afrika en Argentinië, is vooralsnog beperkt.
© Fruchtagentur GmbH Altes Land
Stabiele consumptie en teelt
Volgens Heeren is de consumptie van onbehandelde, biologische en Demeter-citroenen de afgelopen jaren gestabiliseerd. Datzelfde geldt voor de teelt op het zonovergoten Sicilië. "Ondanks de klimaatverandering hebben we dit jaar vrijwel hetzelfde volume tot onze beschikking," aldus Heeren, die zich naast citroenen ook bezighoudt met de inkoop en handel van ander Italiaans fruit, zoals clementines, sinaasappels, meloenen, steenfruit en druiven.
"Bij hand- en bloedsinaasappels zagen we vergelijkbare weergerelateerde uitdagingen als bij de citroenen. Het meloenenseizoen komt nu echter pas op gang en de kwaliteit tot nu toe stemt tot tevredenheid. Binnenkort verwachten we ook de eerste leveringen van conventionele en biologische druiven. Tot nu toe zijn de prijzen echter nog aanzienlijk hoger dan die van de overzeese producten die nog op de markt zijn," besluit Heeren.
© Fruchtagentur GmbH Altes Land
Voor meer informatie:
Thomas Heeren
Fruchtagentur GmbH Altes Land
Westerjork 95
D-21635 Jork, Duitsland
Tel: +49 41 62 25 44 90
info@fruchtagentur.de
www.fruchtagentur.de