Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Uniterra – Arancia Loretta

Opleving Siciliaans citrusseizoen dankzij late mandarijnen

Rond 20 januari is het seizoen van de Siciliaanse late mandarijnen begonnen. De kwaliteit is goed, mede dankzij de goed drainerende bodems in de provincie Catania. De recente overstromingen hebben weinig invloed gehad, omdat het overtollige water snel werd afgevoerd.

Carmelo Frisenna

"Onze mandarijnen zijn overwegend middelgroot van maat, maar er zijn ook veel grotere maten beschikbaar", zegt Carmelo Frisenna, salesmanager bij Uniterra – Arancia Loretta. "De prijs voor de beste kwaliteit ligt rond de €0,70-0,80 per kilo. De rotsachtige bodem hier zorgt voor een uitstekende afwatering, waardoor ziektes zijn voorkomen en de mandarijnen een goede handelswaarde hebben."

Tarocco sinaasappelen

Goede kwaliteit Tarocco sinaasappelen
Bij de vroege oogst van sinaasappelen was de situatie anders. "Door harde wind en stormachtig weer is veel fruit op de grond gevallen", legt Frisenna uit. "Na die eerste periode is de oogst wel stabiel. Op sommige percelen die in de zomer minder water kregen, zijn de vruchten kleiner. Maar op andere locaties voldoen de maten aan de standaard."

Op de achtergrond, besneeuwd en deels bedekt door de wolken, de Etna

"Inmiddels zitten we in de latere fase van de bloedsinaasappelen", vervolgt Frisenna. "De kwaliteit is uitstekend. We oogsten nu Tarocco Lempso, Gallo en Scirè. Over ongeveer twee weken starten we met Tarocco Meli en daarna met Sant'Alfio. De bloedsinaasappelen blijven beschikbaar tot eind mei, afhankelijk van het weer en de marktvraag."

Loretta mandarijnen

Naast de bloedsinaasappelen is ook de oogst van de late gewone sinaasappelen in volle gang. "Op dit moment oogsten we Lane Late", zegt Frisenna. "Vanaf maart tot diep in juli hebben we Valencia sinaasappelen beschikbaar."

Het seizoen begon onzeker, maar inmiddels is de markt stabiel en is de vraag goed, ook vanuit het buitenland. "We groeien steeds verder op de internationale markt", aldus Frisenna. "Dankzij onze strikte naleving van kwaliteitsnormen, levertermijnen en de eisen van Europese supermarkten versterken we onze concurrentiepositie."

Voor meer informatie:
Carmelo Frisenna (salesmanager)
Uniterra Sicilia Group Srl
Arancia Loretta

Tel: +39 348 1329705 (Italië)