Angola al acht jaar Afrika's grootste bananenteler

Angola is de grootste Afrikaanse bananenteler en de zevende grootste ter wereld, met een aanbod van meer dan vier miljoen ton. De bananenteelt in dit land bevindt zich sinds 2014 op dit niveau.

Volgens de FAO ligt Angola, wat de oogst in 2021 betreft, voor op Rwanda (3,5 miljoen ton), Tanzania (2,1 miljoen ton), Kenia (1,9 miljoen ton), Egypte (1,2 miljoen ton), Burundi (1,2 miljoen ton), Kameroen (1,1 miljoen ton), Soedan (934.000 ton) en Ethiopië (849.000 ton).

De Angolese banaan wordt al geëxporteerd naar landen als Portugal, Zambia en de Democratische Republiek Congo, en er worden inspanningen geleverd om de Verenigde Staten, de grootste bananenconsument ter wereld, te bereiken.

Bron: farmtech-africa.com


Publicatiedatum:



Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier


Ander nieuws uit deze sector:


Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.