Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Oostenrijk: Mathy richt zich op de nieuwe Yogi Yousef productlijn

"Bemoedigende respons voor Saoedische dadels in online handel"

De veelzijdige dadel geniet een toenemende populariteit in Duitstalige landen. Lange tijd waren dadels in Europa, vooral gedroogde, iets voor rond de Kerst. Nieuw in de binnenlandse supermarkten is de verse en onbehandelde Dalia Sukkari dadel, als gezonde snack.

Ook de Oostenrijkse fruitgroothandel Mathy heeft het potentieel van de dadel ingezien. "De exclusieve Dalia Sukkari dadels van onze Nederlandse partner Yogi & Yousef worden sinds kort zowel in de reguliere handel bij geselecteerde Spar-filialen als bij Biohof Achleitner en die Hoflieferanten afgezet, als via de digitale verkoopkanalen Gurkerl.at en Knuspr.de," meldt Thomas Mathy-Winter, Key Account Manager.


Thomas Mathy-Winter is al enkele maanden gefocust op de Saoedische dadels.

Soepele koudeketen in de online handel
De bijzonder zachte dadels overtuigen door hun bijzondere kwaliteit en hun karamelachtige smaak. In tegenstelling tot vergelijkbare producten zijn deze dadels vrij van gewasbeschermingsmiddelen en toegevoegde suikers; ze zijn dus 100% natuurlijk. Ook al is er visueel niet veel verschil, deze dadels zijn vers, onbehandeld en niet gedroogd. Daarom moeten de dadels ook op een koele plaats worden bewaard. "Een juiste opslag en plaatsing komt de houdbaarheid en dus ook de kwaliteit van het fruit ten goede", aldus Mathy-Winter.

"Na de eerste succesvolle test in september vorig jaar, zijn deze dadels uit Saudi-Arabië nu permanent te vinden in geselecteerde Spar-winkels in heel Oostenrijk," legt Mathy-Winter uit. "De dadels worden voornamelijk verkocht in dozen van 14 stuks, wat overeenkomt met een gewicht van ongeveer 200 g. In de onlinedetailhandel worden ook eenheden van 750 gram aangeboden, en dadels in chocolade. De respons is tot nu toe zeer goed." De volgende stap is het op de markt brengen van de populaire zuidvruchten via de Hongaarse online supermarkt Kifli.


Verkrijgbaar in de winkel, maar daarnaast zullen de dadels ook online worden verkocht.

Hogere verkoop met Kerst en Ramadan
De dadel wordt bijzonder gewaardeerd als een veelzijdig product - bijvoorbeeld als superfood en sportvoeding. Mathy-Winter: "Bovendien onderscheiden wij ons met de exclusieve variëteit Dalia Sukkari van de conventionele Medjoul en Deglet Nour. Onze dadels zijn niet alleen kleiner dan de bovengenoemde vruchten, maar ook onvergelijkbaar qua smaak: de karamelachtige smaak van de Dalia Sukkari lijkt op die van een Caffè Latte."

De producten worden het hele jaar door betrokken uit Saoedi-Arabië, waar de dadels gewoonlijk vanaf september worden geoogst. "Door de gestegen transportkosten en de langere leveringstermijnen is de inkoopsituatie nog steeds een uitdaging, maar gelukkig hebben wij tot dusver nog geen noemenswaardige knelpunten ondervonden. Wat de verkoop betreft, zijn de typische seizoenspieken geconcentreerd rond Kerst en Ramadan, en verder is de vraag eigenlijk ook steeds goed. Ik zou me dan ook heel goed kunnen voorstellen dat het noten- en gedroogde vruchtenassortiment in de toekomst verder wordt uitgebreid," besluit Mathy-Winter.

Foto's: Mathy

Voor meer informatie:
Thomas Mathy-Winter
MATHY GmbH
Im Südpark 178
4030 Linz, Oostenrijk
+43 664 6060 4211
t.winter@mathy.at  
www.mathy.at    
www.yogiyousef.com