De export van appelen uit Oekraïne in september 2021 was 2,3 keer zo hoog als in september 2020. In september 2018, toen de prijzen tot een recorddieptepunt daalden en Oekraïne ook een recordhoge appeloogst had, was de export iets hoger dan dit jaar.
Het volume van de appelexport in september 2021 kan echter als een record worden beschouwd, gezien de vertraging van meer dan twee weken bij de start van de oogst van de eerste exportvariëteit, Gala.
Dit betekent dat de Oekraïense telers en handelaren in september 2021 in 1,5-2 weken bijna evenveel appelen hebben uitgevoerd als in dezelfde maand in 2018. Tegelijkertijd was het aantal landen voor de Oekraïense appelexport in september 2021 iets kleiner dan in september 2018. De Oekraïense appelen werden naar slechts 12 landen verzonden, terwijl ze in 2018 aan 15 landen werden geleverd.
Bron: east-fruit.com