De Nigeriaanse president Buhari heeft begin deze week de nieuwe digitale munt van het land, de 'eNaira', gelanceerd. Het moet voor Afrika's grootste economie een manier zijn om in te haken op de groeiende populariteit van virtueel geld en cryptocurrencies.
President Buhari zei bij de officiƫle lancering: "We zijn het eerste land in Afrika en een van de eerste in de wereld geworden dat een digitale munt introduceert voor onze burgers."
Met de eNaira wordt Nigeria het eerste land in Afrika ten zuiden van de Sahara dat een digitale munt volledig lanceert.
In Nigeria is de belangstelling voor cryptocurrencies sterk toegenomen omdat mensen zoeken naar manieren om de verzwakkende Naira-munt te vermijden en de hoge kosten van levensonderhoud en werkloosheid in het dichtstbevolkte land van Afrika te bestrijden.
Bron: france24.com