Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Retailers gaan voor LED-verlichting

Duitsland- LED-verlichting is steeds meer in opkomst bij supermarkten. In veel gevallen verlicht men met name de versafdelingen op deze manier. Netto test momenteel echter in een nieuw filiaal of complete LED-verlichting ook geschikt is voor in haar winkels. Zo zullen bijvoorbeeld ook de parkeerplaatsen en de verkoopruimtes in de winkel in het Beierse Bogen door middel van LED verlicht worden. Hierdoor zou er vergeleken bij een standaardfiliaal zo'n 40 procent minder stroom verbruikt moeten worden, zo heeft Netto berekend. Sommige zelfstandige handelaren hebben LED-verlichting echter al eerder ontdekt.
 
Zo is Hans-Ulrich Bonus de branche al ver vooruit op het gebied van verlichting: al in 2006 rustte de handelaar zijn nieuwe Edeka supermarkt in het Duitse Rheinland met spots en LED-verlichting uit. Klassieke tl-buizen vindt men in de 1.150 vierkante meter grote winkel vrijwel helemaal niet meer.
 
Bonus was daarmee een trend vooruit die vandaag vooral bij nieuwgebouwde supermarkten niet meer weg te denken is: de geaccentueerde verlichting van producten. Dit moet de oriƫntatie makkelijker maken voor klanten, producten aantrekkelijk presenteren en zorgen voor minder energieverbruik.
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer