Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
PKF pallets

Eerste kartonnen palletproductie in Nederland

PKF pallets is al meer dan honderd jaar gevestigd in Heinenoord. Het heeft sinds drie jaar een vestiging op het nieuwe industrieterrein Borchwerf in Roosendaal, en staat na de succesvolle overname van branchegenoot Hordijk pallets op het punt een nieuwe productielijn voor kartonnen pallets op te starten. Een absolute primeur in Nederland. Twee jaar geleden verwierf PKF een minderheidsdeelneming in twee Belgische vennootschappen die op het punt stonden de kartonnen pallet te introduceren. Echter brand in het najaar 2009 gooide letterlijk en figuurlijk roet in het eten.

Na een investering van 1 miljoen Euro gaan de eerste pallets nu de fabriek uit. Al vaker is in Europa getracht pallets van karton te maken maar tot nu toe zonder doorslaand succes. Het nieuwe kartonnen pallet lijkt qua opbouw op het traditionele houten pallet, maar is makkelijker in te zetten. Alhoewel het houten pallet in alle opzichten een bewezen goede en vooral duurzame ladingdrager is ziet PKF in het nieuwe kartonpallet voor een aantal van haar klanten een toegevoegde waarde, met name vanwege het lage gewicht en de hygiënische eigenschappen.

Over 2009 realiseerde PKF holding met ca. 100 werknemers een omzet van 30 miljoen en een winst voor belasting van 1,2 miljoen.

Publicatiedatum: