Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Kredietverzekering wordt flink duurder

Kredietverzekeraars verhogen dit jaar flink de premies voor verzekeringen. Er is sprake van een verhoging met dubbele cijfers. Volgens directeur Bert Bruning van de Nederlandse marktleider Atradius zal zijn bedrijf de prijzen in ieder geval met 15% verhogen. De premies worden verhoogd door de verslechtering van de economische situatie en de vooruitzichten.

Het besluit van Atradius om de premies te verhogen komt bovenop het besluit eind vorig jaar om de kredietlimieten van circa 20.000 bedrijven te verscherpen of op nul te zetten. Volgens Atradius nam in de maand december het aantal schadeclaims tot 65% toe ten opzichte van een jaar eerder. In september en oktober was er nog sprake van een toename van 50% ten opzichte van 2007. Het aantal incasso`s nam toe met 35%. In 2007 had Atradius een omzet van 1,6 miljard euro en een marktaandeel in Nederland van 60%.

Niet alleen Atradius neemt maatregelen op het premievlak. Ook directeur Roy Oenen van concurrent Coface heeft voor januari een nieuwe ronde premieverhogingen aangekondigd. De premieverhoging bij Coface hangt af van het soort contract. Zo zal met name de handel met buitenlandse partijen duurder worden.

Bron: MKBnet

Publicatiedatum: