Het laatste overzicht van Incoma GfK bevestigt de dominante positie van de hypermarkten Albert, Globus, Interspar, Kaufland en Tesco op de Tsjechische retailmarkt. Voor zo'n 47 % van de huishoudens zijn ze de belangrijkste winkels.
De discounters Lidl en Penny Market handhaven de 2e positie: 24 % van de huishoudens. De populariteit van supermarkten Albert, Billa, Tesco is opnieuw gedaald: 16 %. Volgens het Incomarapport prefereert 13 % van de Tsjechische huishoudens de kleinere winkels.
Het oorspronkelijk Duitse Kaufland, de populairste keten in Tsjechië, is voor 23 % van de huishoudens de belangrijkste winkel. Penny Market blijft op 2 staan, gekozen door 14 % van de huishoudens. Tesco staat op de derde plaats met 13 %. Albert staat op plaats 4 met 12%. De top-5 wordt gesloten met Lidl: 9 %.
De belangrijkste redenen om een winkel te kiezen als de belangrijkste, zijn toegankelijkheid, assortiment, speciale aanbiedingen en het prijsniveau van artikelen in het algemeen, zegt het rapport. Tsjechische hypermarktklanten benadrukken het grote aanbod. Discounterklanten kicken op de prijsniveaus in het algemeen. Supermarkten worden vooral gekozen vanwege toegankelijkheid. Kleine winkels krijgen de voorkeur vanwege bovengemiddeld hulpvaardig personeel en snelle kassabehandeling, concludeert het Incomarapport.
Bron esmmagazine.com