Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

450.000 mensen zien zonnig Varend Corso

In totaal zagen ongeveer 450.000 mensen vrijdag, zaterdag en zondag het Varend Corso over de wateren in het Westland aan zich voorbijtrekken. Dat schat de organisatie. Het weer was, prachtig, stelt een woordvoerder. En de sfeer goed.

Zestig boten versierd met 450.000 bloemen, 120.000 planten en 80.000 stuks groente en fruit waren de voornaamste ingrediënten van het jaarlijkse evenement. En ondanks de warmte kwamen de boten ook op de laatste dag nog goed terug, zo stelde een zegsman.


Foto Piet Zwinkels


Deelnemers aan het jaarlijks terugkerend festijn gebruiken het kleurrijke materiaal om hun boten op fantasievolle wijze te versieren. Het thema was dit jaar Durf(t) te dromen.




In de categorie 'Commerciële deelnemer' debuteerde Enza Zaden en won ze de derde prijs. De tweede plek is voor FloraHolland, Staedion haalde goud (foto's Enza Zaden).

De boten legden in 3 dagen tijd 80 kilometer af. Per dag bezochten ze een andere streek. Vrijdag gingen de vaartuigen door de Rijnmond, zaterdag volgde het Westland en zondag was de afsluitende vaart door het Delfland. Het was de 16e keer dat het evenement wordt gehouden.


Een opvallende actie van JEM-ID: De camera JEM-id Sloot View was op een surfplank gemonteerd en heeft zo 3 GIGApixel afbeeldingen gemaakt van de slootkant.
Hiermee is per dag gemiddeld een foto van ruim 40 kilometer gemaakt. Op vrijdag is de langste foto gemaakt, namelijk een foto van ruim 53 kilometer lang.


Twee snapshots uit de Sloot View. Alle afbeeldingen van de JEM-id Sloot View zijn te bekijken op: www.jem-id.nl/slootview

Dit keer deden er voor het eerst ook kinderen mee. 72 kinderen tussen de 8 en 14 jaar oud hebben tien boten versierd. Het kindercorso vaart voor de gebruikelijke stoet uit.

Bron: Varendcorso.nl. Bekijk hier ook de foto's van het evenement.
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer