U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Menno Molenaar, Fresh2You:

"Kaasschaaf over Hollandse spruitenteelt, steeds bredere vraag naar Marokkaanse spruiten"

Tholen - Na een dynamisch Hollands spruitenseizoen is Fresh2You vanaf deze week weer volledig overgeschakeld op de spruiten van Marokkaanse teelt. "Dit weekend hebben we de laatste spruiten uit het Verenigd Koninkrijk verkocht. Die gebruiken we altijd om de periode tussen Nederland en Marokko te overbruggen, maar door de langere beschikbaarheid van de Hollandse spruiten zijn we dit jaar iets later gestart en ook iets langer doorgegaan met de UK-spruiten", vertelt Menno Molenaar van Fresh2You.



Het bedrijf voert spruiten uit Marokko tot eind juli, begin augustus, als het Hollandse seizoen weer van start gaat. Voor het komende Hollandse seizoen verwacht Menno wel een reductie van het areaal. "Na dit moeizame seizoen gaat de kaasschaaf er wel overheen. Ik verwacht dat er een procent of 10 minder spruiten worden aangeplant. Er vallen links en rechts best wat hectares af, ook van grote partijen die hun areaal minderen. De kostprijs gaat flink omhoog en de risico's nemen toe. Wanneer dat niet beloond wordt, trekken telers hun conclusies. En ik denk dat het ook een goede eerste stap is om tot een gezonde markt te komen."

Voor het Marokkaanse seizoen staan de seinen op groen. "Bij de start van het seizoen hadden we meteen een grote aanvoer, maar momenteel zien we even een klein dipje, terwijl de vraag groot is. De teeltomstandigheden in Marokko zijn best goed geweest. Het heeft afgelopen herfst en winter een stuk meer geregend en daardoor zijn de watervoorraden op peil en zijn de watertekorten van het verleden een stuk minder acuut", vertelt Menno. "Verder mogen de Marokkaanse spruiten zich verheugen in een steeds bredere interesse. Landen die jarenlang erg traditioneel waren in hun schapindeling, zie je nu ook Marokkaanse spruiten opnemen in het schap."



Van een explosieve stijging van het spruitenareaal in Marokko is echter geen sprake. Ook bij Fresh2You is het areaal in het land dit jaar min of meer gelijk gebleven. "Je ziet in de vollegrondsgroenten niet zo'n explosieve ontwikkeling als je bijvoorbeeld in het fruit of in de vruchtgroenten ziet. Daar liggen de rendementen ook een stuk hoger", vertelt Menno. "Op de bonnefooi groenten telen in Afrika behoort dan ook echt tot het verleden. Wij maken vooraf met onze klanten afspraken over de prijzen en volumes. En als we vooraf geen verkoop hebben, hebben we ook geen teelt."

Voor meer informatie:
Menno Molenaar
Fresh2You
Transportweg 19
2991 LV Barendrecht
Tel.: +31 (0)6 5325 2597
[email protected]
www.fresh2you.nl

Gerelateerde artikelen → Zie meer