De watermeloenoogst in Almería staat op het punt van beginnen. De eerste oogst wordt verwacht vanaf volgende week, week 16.
"Deze winter zijn de watermeloenen over het algemeen later geplant, omdat bijna alle kasgroenten goede prijzen opleverden. Telers hebben er daarom voor gekozen om de teelt langer aan te houden", vertelt José Antonio Baños, voorzitter van coöperatie Ejidomar, gevestigd in El Ejido, Almería.
Er wordt dan ook geen overvloedige start verwacht. "We beginnen met de eerste watermeloenen in week 16. De eerste weken zal de oogst beperkt zijn en de prijzen hoog. Pas eind april, begin mei zullen we over een meer significant aanbod beschikken", aldus Baños.
"Bij ons blijft het areaal in Almería vergelijkbaar met vorig jaar. Maar het lijkt erop dat er in het algemeen meer in de vollegrond wordt geplant, vooral in La Mancha. Daar is dit jaar voldoende irrigatiewater beschikbaar", geeft José Antonio Baños aan.
"Dankzij het mooie weer in Almería sinds eind februari zijn de watermeloenen goed gezet en ontwikkelt het gewas zich zeer positief", benadrukt de voorzitter van Ejidomar. "We hopen dat het goede weer ook voor een sterk begin van de afzet zorgt."
De coöperatie blijft in april ook paprika verhandelen, een van hun belangrijkste producten qua volume. "Het was een lastig seizoen door de impact van Thrips parvispinus, vooral in het eerste deel. Veel percelen moesten vroegtijdig worden geruimd. De hoge prijzen hebben gelukkig een groot deel van de verliezen gecompenseerd", besluit hij.
Voor meer informatie:
José Antonio Baños
Ejidomar
El Ejido (Almería) – Spanje
T: +34 950483511
[email protected]
www.ejidomar.es