U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Polen willen niet meer, aspergetelers kampen met groeiend personeelstekort

Aspergetelers in Nederland hebben steeds meer moeite om voldoende werknemers te vinden. Waar vroeger veel Poolse arbeidsmigranten op het land werkten, kiezen zij nu vaker voor minder zwaar en comfortabeler werk, zoals in distributiecentra, bericht AD. Door de verbeterde economie in Oost-Europese landen is de noodzaak om in Nederland te werken bovendien kleiner geworden.

Teler Gert Smits wist uiteindelijk via zijn netwerk vier Roemeense arbeiders te vinden, maar zekerheid over het hele seizoen heeft hij niet. Andere telers zoeken alternatieven, zoals werknemers uit Afrika. Tegelijkertijd stijgen de loonkosten en neemt het aantal aspergevelden af, terwijl de vraag gelijk blijft. Dit kan leiden tot hogere prijzen voor consumenten.

Bron: AD

Gerelateerde artikelen → Zie meer