U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Onverkoopbare witte zoete aardappelen dreigen verspild te worden

Aardappelteler Aart van Oostrum uit Sint-Annaland zit met een groot overschot van 38.000 kilo witte zoete aardappelen, een relatief onbekende variant die moeilijk afzet vindt. Door leveringsproblemen van oranje stekjes koos hij noodgedwongen voor het witte ras, maar de markt blijkt daar nog niet klaar voor, beschrijft PZC.

Dat is een financiële tegenvaller, aangezien de teelt kostbaar is, maar volgens de teler vooral ook zonde van een product dat hij zelf als smaakvol beschouwt. Om vernietiging te voorkomen, werkt Van Oostrum samen met No Waste Army, dat zich inzet tegen voedselverspilling. De partij wordt meegenomen in de Nationale Aardappelweek, waarbij verschillende organisaties aandacht vragen voor overschotten in de sector. Een deel van de aardappels wordt via acties afgezet, terwijl consumenten ook rechtstreeks bij de boer kunnen kopen.

Kwart miljoen kilo aardappelen wacht op vernietiging
Ook René van Haren uit Batenburg zit met 250.000 kilo Fontane-aardappelen die nauwelijks afzet vinden, schrijft De Gelderlander. Na jarenlange teelt voor de vrije markt wordt hij nu geconfronteerd met een uitzonderlijke overschotcrisis. Uitstekende oogsten in West-Europa, afgenomen export naar Azië en de VS, en volle silo's bij alternatieve afnemers zorgen dat zijn aardappelen ongebruikt dreigen te blijven. Ondanks stuntverkopen en pogingen tot alternatieve afzet, blijft de voorraad grotendeels onverkocht.

Particulieren kunnen via weekvandeaardappel.nl aardappelen direct bij Van Haren bestellen en op het erf ophalen. Voor de boer is dit een ongebruikelijke maar waardevolle kans om zijn oogst te verkopen en tegelijk consumenten te laten zien waar hun voedsel vandaan komt.

Bron: PZC

Gerelateerde artikelen → Zie meer