U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Exportcijfers uien week 10

De Nederlandse uienexport laat in de overgang van week 9 naar week 10 van 2026 een beeld zien van stabilisatie, met een lichte plus in totaalvolume. In week 9 werd circa 19,4 miljoen kilo uitgevoerd, terwijl dit in week 10 opliep naar 19,7 miljoen kilo. Het verschil is met zo'n 300.000 kilo beperkt, maar onder de oppervlakte zijn duidelijke verschuivingen zichtbaar in de afzetmarkten.

De grootste afnemer, het Verenigd Koninkrijk, doet een stapje terug. De export daalt van 3,86 miljoen kilo in week 9 naar 3,34 miljoen kilo in week 10. Daarmee blijft het VK wel de stabiele basis onder de Nederlandse uienexport in het laatste deel van het exportseizoen.

De lichte toename van het totaalvolume moet dan ook uit andere regio's komen. Met name Zuid-Europa laat een duidelijk herstel zien. De export naar Spanje stijgt van 0,95 naar 1,15 miljoen kilo, terwijl Italië zelfs bijna verdubbelt van 0,31 naar 0,57 miljoen kilo. Dit onderstreept dat Europese bestemmingen in deze fase van het seizoen een belangrijkere rol gaan spelen.

Tegelijkertijd zet de afbouw van de Afrikaanse vraag door. Waar Senegal en Gambia al volledig waren stilgevallen, laten ook grotere bestemmingen als Ivoorkust en Guinee duidelijke dalingen zien. Ivoorkust zakt van 3,54 naar 1,05 miljoen kilo en Guinee van 2,58 naar 1,77 miljoen kilo.

Dat het totaalvolume toch licht stijgt, komt doordat andere, vaak kleinere, markten het gat deels opvangen. Binnen Afrika is Sierra Leone een uitschieter, met een groei van 0,80 naar 1,32 miljoen kilo. Daarnaast laten overzeese markten een duidelijke opleving zien. De export naar de Dominicaanse Republiek neemt bijvoorbeeld sterk toe van 0,37 naar 0,94 miljoen kilo.

Het verschil tussen week 9 en week 10 zit daarmee minder in de omvang van het totaal en vooral in de samenstelling ervan. Waar eerdere weken nog sterk werden gedomineerd door grote Afrikaanse bulkbestemmingen, ontstaat nu een meer gespreid afzetpatroon. De daling in traditionele markten wordt gecompenseerd door groei in Europa, het Caribisch gebied en enkele kleinere Afrikaanse bestemmingen.

De Holland Onion Association publiceert wekelijks de exportgegevens van de Nederlandse ui. Klik hier voor de exportcijfers.

Gerelateerde artikelen → Zie meer