Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Opnieuw volledige toegang voor friet uit België en Nederland

Colombia schrapt heffing op invoer van diepvriesfriet uit Europa

Colombia heeft alle antidumpingheffingen op diepgevroren friet uit de EU opgeheven. Daarmee krijgen exporteurs uit België, Duitsland en Nederland opnieuw volledige toegang tot de Colombiaanse markt. De maatregel had betrekking op circa 85 procent van de Europese frietexport naar het land, goed voor een jaarlijkse waarde van ongeveer 19,3 miljoen euro.

De beslissing betekent het einde van een zes jaar durend handelsconflict tussen de EU en Colombia binnen de Wereldhandelsorganisatie. Eerdere uitspraken oordeelden dat de Colombiaanse heffingen in strijd waren met internationale handelsregels.

Opvallend is dat dit de eerste zaak is die volledig werd afgehandeld via het MPIA, een tijdelijk arbitragesysteem dat werd opgezet om geschillenbeslechting binnen de WTO te garanderen zolang het reguliere beroepsorgaan stilligt.

Voor de Europese aardappelverwerkende industrie betekent de uitspraak een belangrijke doorbraak, met herstel van een belangrijke exportmarkt en bevestiging van het belang van een goed functionerend multilateraal handelssysteem.

Bron: Europese Commissie

Gerelateerde artikelen → Zie meer